Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Teleráno blízko 50-tky, Joj si polepšila cez deň. Stúpol aj Panelák

Ako sa slovenským televíziám darilo v utorok?

Dobré ráno už pomaly dobieha do svojho predčasného finiša, kým Teleráno ešte stupňuje svoj výkon. Aj keď sa rannému magazínu Joj v utorok nedarilo najhoršie, keď sa pomaly blížil k trinástke, stálica Markízy konkurovala tradične veľkou silou, pričom v utorok dominovala s podielmi v rozmedzí 45 – 47 %. Teleráno si tak udržiava svoju jasnú pozíciu a na dlhší čas pravdepodobne do týchto vôd žiadna z konkurenčných staníc investovať nebude.

Už minulý týždeň urobila Joj zmeny počas dňa, pričom zatiaľ sa novozloženému programu darí kolísavo. Včera mal svoj lepší deň, keď sa od Najkrajšieho bývania až po Kosti hýbala okolo alebo nad úrovňou 15 %. Topstar je stále slabším článkom off-time, včera klesol k 14-tim percentám, Nákupné maniačky ukazujú potenciál a dosiahli podiel takmer 16 %. Noviny o 17 a Súdna sieň sa včera hýbali okolo úrovne 19 až 20 %.

Markíza zaznamenala v ostatných dňoch taktiež kolísavejšie výsledky, dosahovať na tridsiatku sa jej nedarí už tak ľahko. Slabšie sa darí napríklad poludňajším seriálom Bez stopy a Kobra 11, ktoré aj včera spadli pod 20 %, istotou je napríklad seriál Dva a pol chlapa či Farma, včera však zažila slabší deň. Prvé Televízne noviny, Reflex a Chlapi neplačú sa hýbali od 27 cez 28 %.

V utorok večer sa televízie dostali do zabehnutých režimov. Podrásť sa podarilo Paneláku, ktorý v ratingu narástol nad 7 %, v podieli získal takmer 19-ku, Búrlivé víno udržalo rating 11 %, na tridsiatkový share to tento raz nevyšlo, aj keď len o dve desatiny. Svoj štandard zahrala relácia Nikto nie je dokonalý s podielmi cez 14 % (v 12+) a takmer 11 % v 12 – 54. Markíze robí naďalej radosť Farma, ktorá sa blížila k podielu 31 %, tento týždeň lepší výkon uhrala Vtierka Castle s podielom okolo 14 %. Najsledovanejším programom dňa sa stali Televízne noviny, ktoré siahali na share 39 %.

 

Čítať viac...
Nahor