Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Tajné životy vysoko vzrástli! S druhou časťou zlomili aj rekord Kolonády!

Nový seriál RTVS zaznamenal po úvodnej časti vysoký nárast.

Tajné životy si na svoj úspech počkali. Kým už ich premiéra dosiahla na Nový rok uspokojivý výkon, aj keď zaostala za štartom Kolonády, druhá časť vysielaná už v dlhodobom slote seriálu, v nedeľu po ôsmej, priniesla priam nečakaný úspech.

Druhá epizóda Tajných životov totiž oproti štartu vzrástla o vyše 100-tisíc divákov, čím dosiahla nevídaný jav na televíznom trhu. Celkovo si ju pozrelo 499-tisíc divákov pri podieli 21,2 %. Seriál už uspel aj v 12 – 54, kde dosiahol podiel 13,2 %. Tajné životy dokázali byť v univerzálnej cieľovke 12+ lídrom trhu. Pre seriál ide o veľký úspech aj pri porovnaní s minuloročným jarným hitom Kolonádou. So spomínaným počtom divákov 499-tisíc totiž o dve tisícky predbehli Tajné životy aj najsledovanejší diel Kolonády z 23. februára 2014.

Neprehliadnite: TOP 10 najsledovanejších programov RTVS za 1. týždeň roka 2015: Čo slávilo najväčší úspech?

Markíza s Joj vo svojej komerčnej skupine udržali pohodlný náskok. Opäť zviedli vyrovnaný boj, čo nadpriemer prinieslo len televíznej dvojke. Líder ponúkol film Asterix a Obelix v službách jej veličenstva s podielom nad 22 %, Joj uviedla krimi komédiu 21 Jump Street s podielom nad 21 %. Z menších staníc uspela výrazne Plus, ktorej film Riddick: Kronika temna uspel s podielom nad 7 %. Doma deň pred premiérou Divokých koní uviedla vlastný seriál z podobného prostredia, repríza Horúcej krvi uhrala podiely pod 4 a 5,5 %. Predchádzajúca Zámena manželiek bola priemerná s podielom 3,5 %. Na Dajto uspel seriál Lasko s podielom okolo 5 %.

SOBOTA: Nečakané stretnutia zaostali za Poštou! Stanice Joj v sobotu s úspechmi

Ak vás zaujíma, koľko odhodlaných Slovákov vydržalo počkať do druhej ráno na semifinálový zápas slovenskej 20-tky na hokejových MS, podarilo sa nám to pre vás zistiť. Úvodná tretina sa mala v počte divákov vyštverať až k hodnote 145-tisíc divákov a následne ich počet v tretinách postupne klesal. Podielovo sa zápas hýbal okolo vysokej hranice 47 % (všetko v 12+). Slovensko nakoniec s Kanadou prehralo a stretne sa v súboji o vytúžený bronz so Švédmi.

Čítať viac...
Nahor