Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Návrat Črepinám* vôbec nevyšiel, k Dajto sa priblížila aj WAU

V pondelok opäť miešal karty futbal a počasie, pričom tento raz veľmi nečakane. Prekvapivo skončil súboj večerných spravodajstiev a taktiež porovnanie „trojok“ komerčných skupín.

Zápasy MS vo futbale sa v pondelok odohrali v odlišnom režime oproti doterajším hracím dňom. Nové rozplánovanie zápasov prinieslo dva zápasy zo záznamu čo ich atraktivitu výrazne znížilo, večerný zápas k tomu štartoval až o desiatej večer. Úvodný duel Holandska s Čile tak ako jediný zásadne zasiahol hlavné programy komerčných staníc (po polčasoch takmer 19 a 18 % v 12 – 54), pričom tradične sa podvečerný zápas v druhom polčase prelínal s hlavnými spravodajstvami. Tie najsledovanejšie sa v pondelok k sebe výrazne priblížili, keď ich od seba delilo iba okolo 30-tis. divákov. Televízne noviny klesli k podielu 26,5 %, opäť im nepomohol Druhý dych s podielom pod 16 %, kým Veľké noviny podielovo oproti tradičným dňom nespadli a získali podiel 22,6 %.

Najsledovanejším programom dňa sa bez prekvapení stalo Búrlivé víno, ktoré s blížiacim sa finále série naberá na atraktivite čo mu v spojení so zamknutým internetovým archívom vynieslo skvelý podiel takmer 35 %. Ratingovo seriál taktiež rástol, keď prekročil hranicu 11 %. Panelák dosiahol výkon na úrovni štandardu s podielom 19 %.

Ďalší program oboch staníc už skončil v podpriemere v porovnaní so staničnými priemermi, no spadla najmä Joj. Hriešny zoznam sa s prvou epizódou celodenne dokonca vyšplhal na druhú pozíciu spomedzi najsledovanejších programov dňa, stačilo to však len na podiel nad 23 %. Druhá epizóda klesla pod úroveň 21 %. Joj sa v tom čase darilo oveľa menej, keď Agenti S.H.I.E.L.D. aj Črepiny*, pre ktoré to bol návrat po dlhšom čase do programu, sa pohybovali na alebo pod úrovňou 10 %. V prípade Črepín* môže okrem futbalu svoju rolu zohrať aj fakt, že sa pred tým profilovali ako menší formát na Plusku.

Futbal však svoj podiel na nízkych výkonoch nesporne mal, duel Brazílie a Kamerunu sledovalo po polčasoch okolo 15 a 16 % divákov pri obrazovke (12 – 54).

Futbalový maratón neteší aj Dajto, ktoré sa ostatné týždne po skvelých výsledkoch trápi. Nový týždeň k tomu vôbec neodštartoval dobre, keď jeho celodenný podiel spadol pod 3 % a WAU s celodenným výkonom 2,4 % delili od Dajto iba 4 desatiny. Hlavným dôvodom nízkeho výkonu bol prvý deň Wimbledonu, ktorý Slovákov absolútne nezaujal a priemerne sa výkony zápasov pohybovali okolo 2 % a menej. Najsledovanejšími menšími stanicami boli Plus a Dvojka, ktoré sa ako jediné vyšvihli nad 5 % a získali totožný výsledok 5,2 %.

Čítať viac...
Nahor