Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Joj stávka na Vinárov ako hlavný program leta na prvý raz vyšla! Vyhrala celý večer

Po rozpačitom utorku si Joj štartom Vinárov napravila chuť. Zvíťaziť dokázala v prime-time aj s celou skupinou, Markíze nevyšiel druhý deň po sebe.

Intenzívnou televíznou kampaňou spravila Joj z Vinárov jej ťažiskový program leta a po prvýkrát jej úmysel vychádza. Seriál českej Primy zažehnal hlad časti slovenských divákov vyhľadávajúcich pôvodné rodinné seriály či české komédie a s úvodnými dvoma časťami dosiahol nadpriemerné ratingy 7,6 % a 6,5 % s podielmi 26 a 26,4 %. Vinári výrazne predčili premiéru snímky Diana na Markíze, ktorú sledovalo päť percent divákov s podielom 18 %. Výsledky v tejto správe zohľadňujú archívnu sledovanosť zo stredy. Prvá časť Vinárov sa stala najsledovanejším programom dňa.

Zaujímavosťou je, že sa Markíze nasadenie českého seriálu Jojkou nepáčilo a označila ho za napodobeninu Búrlivého vína. A to napriek tomu, že vznikal mimo diania na slovenskom televíznom trhu.

Po utorku sa opäť dotiahli Noviny Joj na hlavné správy lídra, rozdiel nakoniec tvoril len dve tisícky divákov v prospech Televíznych novín. Ich podiel sa zastavil pod hranicou 32 %, Noviny uhrali 28,5 %. Dôvod zmien v spravodajskom bloku sa dá nájsť najmä v zmene, ktorú v stredu Markíza otestovala. Vďaka posilneným Novinám, ktorým pomohol najmä lepší nábeh po Krimi, ale aj Najlepšiemu počasiu, ktoré obsadilo druhú priečku dennej sledovanosti, Joj vyhrala v prime-time a konkurenciu predčila aj ako skupina.

I medzi menšími stanicami sa totiž darilo kanálom Joj Group. Profesionáli spoločne so snímkou Reťazová reakcia atakovali 7 %, kriminálka CSI Miami na Wau dosiahla totožný rating ako Hriešny zoznam Domy, oba programy sa hýbali okolo troch percent podielu. Cudzinka po úvodnom silnom štarte padla na štyri percentá, ovplyvniť ju mohli rovnako ako Hriešny zoznam Vinári. Dr. Ludsky na Wau uhral 2,5 %. Jack Hunter a Stratený poklad Ugaritu na Dajto dosiahol podiel 4,5 %.

Čítať viac...
Nahor