Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Joj celodenne na rekordných hodnotách! Pomohol Kuriér, ČSMT aj výhra Novín

Televíznej dvojke sa podarilo dvihnúť výkonnosť denného programu, je na tom lepšie ako v hlavnej sezóne.

S koncom júla ukončila Joj jednu zo svojich hlavných akvizícií. Seriálový Kuriér finišoval vo štvrtok poslednou časťou, dosiahol na najlepší výkon tohto roka, keď ho podľa našich informácií sledovalo 6,5 % divákov s podielom 20,9 %. Kuriér tak potvrdil status najúspešnejšej letnej akvizície s výnimkou českých Vinárov. Oproti utorku sa dvihla aj Zámena manželiek, ktorá sa stala rovno najsledovanejším programom dňa. Zabezpečil jej to rating 7,9 % s podielom 25,4 %.

S nasledujúcim programom už bola lídrom Joj. Kosti rovnako ako Kuriér uhrali dosiaľ svoj najlepší letný podiel 20,4 %, Markíza naďalej nefunguje po desiatej Škorpión, prvá časť dosiahla len na 15 %, druhá si polepšila mierne nad 19 %. I tam však bola Joj vyššie s Geissenovcami (19,5 %).

Joj má celkovo za sebou jeden z najlepších dní ostatných mesiacov. Podľa našich informácií totiž vo štvrtok uhrala celodenne podiel až 19,7 %, čo je výkon, na aký si pred rokom zaspomínala ak tak v prítomnosti V siedmom nebi. Na jar 2015 boli jej typické hodnoty medzi 16 – 17 %, v minulom roku sa pri tom dostávala na úroveň 15 % a aj pod ňu.

Televízia sa cez deň, najmä po Novinách o 12, trápila i toto leto a to nielen v dôsledku Tour de France. Problém vyriešila nasadením kastingov Česko Slovensko má talent, ktoré ju z podielov v tomto čase pod desať percent dostali ku dvadsiatke. V ostatných dvoch dňoch sa pri tom v niektorých častiach stáva šou dokonca lídrom, vo štvrtok mala epizóda z tretej série dosiahnuť share až nad 24 %. Pomohla k tomu dvihnúť aj nasledujúci program. K nadpriemernému včerajšiemu výkonu Joj prispeli aj Noviny s podielom tesne nad 28 %, keď o dve desatiny ratingu porazili Televízne noviny. Tie sa dostali tento raz len cez 30-tku.

Pre zmenu sa však vo štvrtok lepšie darilo menším staniciam Markízy. Najvyššie sa večer dostalo Dajto, ktoré s filmom Disturbia stúpalo k siedmim percentám. Najmä v neskorších hodinách si polepšila ponuka Domy, keď finišovali júlové seriály. Z posledných až troch častí Hriešneho zoznamu uspel posledný, hodnoty dosiahli úroveň 3, 4 a 6 %. Cudzinka ukončila prvú sériu s nadpriemerným podielom 6,8 %. Plus bola priemerná, Kutyil uhral nad 4 % a snímka Dokonalý plán nad 5 %. Vyskočila však Wau s kriminálkami CSI Las Vegas a Dr. Dokonalý a podielmi takmer 3 a nad 4 %.

Čítať viac...
Nahor