Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sledovanosť: Futbal, Rambo a Farma najväčšími ťahákmi staníc. Americkým seriálom sa nedarí

Prvé dva októbrové dni v číslach.

Ani nástup nového mesiaca a babieho leta na číslach sledovanosti veľa nezmenil. V stredu aj vo štvrtok si post najsledovanejšieho programu dňa obhájilo Búrlivé víno, vo štvrtok však aj ono pocítilo prítomnosť SSC Neapol na bratislavskom štadióne.

Súboj Európskej ligy, v ktorom Slovan nedokázal bodovať, priniesol Dvojke vysoké výkony, keď približne od 19-tej do do 20:50 sledovalo polčasy 13,5 a takmer 14,5 % divákov pri obrazovke (12 – 54). Futbal oslabil ako hlavné správy (Televízne noviny spadli oproti strede o vyše 5 podielových bodov s ratingom pod 10 % a podielom 32 %, Veľké Noviny si oproti strede dokázali polepšiť o vyše podielový bod na hodnotu nad 24 % s ratingom nad 8 %), výrazne aj športové spravodajstvá, ktoré sa hýbali nad 20 (Šport) a 24 % (Športové noviny).

V stredu sa Búrlivé víno vyšplhalo nad hodnotu 31 %, vo štvrtok mu spočiatku ubral futbal a uhralo podiel pod 29 %. Panelák sa v oba dni hýbal na svojich štandardných číslach, v stredu sa blížil k 19-percentnej hranici, vo štvrtok atakoval 18-tku.

Aj Farma si sleduje svoje výkony, v oba dni sa jej podiel pohyboval okolo úrovne 33 %. Vo štvrtok skupinu Markíza potešil druhý diel série Rambo, ktorý síce minulotýždňový rekord neatakoval, no pre Dajto zaznamenal vysoký podiel okolo 11 %.

Na Joj ani Markíze sa nedarí večerným seriálovým akvizíciám. Jojkárska novinka King a Maxwellová neprekvapila ani v druhý týždeň, kým v stredu atakovala 11 %, vo štvrtok padla aj pod desiatku. Neskorá Revolúcia Markízy naďalej klesá, zo stredajších takmer 22 % padla vo štvrtok na 20-tku.

 

Čítať viac...
Nahor