Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Ako dopadli piatkové novinky Prefíkané slúžky a Doktorka Zoe na Joj a Dome?

Televízie Joj aj Doma majú za sebou po prvý raz vynovený piatkový prime-time, v ktorom stavili na akvizičné seriály. Oba sa uviedli úspešne.

Jojka vyskúšala tento rok do prime-time zaradiť akvizičnú novinku. Po týždňových sériách Svet bez konca a Vikingoch má ambíciu piatkový večer zaplniť komediálnou drámou Prefíkané slúžky, za ktorými stoja autori úspešných Zúfalých manželiek. Napriek tomu, že akvizíciám sa na veľkých kanáloch u nás darí iba zriedka, slúžky dokázali priniesť Joj nadpriemer, keď sa obe časti podľa našich informácií prehupli nad 18-percentnú hranicu (podiely 18,7 % a 19,3 %). Seriál si mal k tomu držať divákov obe časti, čo je pre akvizičnú novinku dobrá správa, tento fakt však bude musieť potvrdiť aj o týždeň.

Nadpriemerne sa v rovnakom čase ako Prefíkané slúžky po 20:00 uviedla aj novinka televízie Doma Doktorka Zoe, ktorú televízia do piatkového prime-time zaradila programovou zmenou. Seriál získal pri svojej druhej časti dokonca ešte viac divákov ako pri prvej a Doma sa tešila zo slušného nadpriemeru (6,3 % a 7,6 %). Doktorku Zoe pri tom Doma zaradila na nedeľné popoludnie o 16:00, kde atakovala aj 10-percentnú hranicu. V tomto čase ostáva aj naďalej.

Po tretí raz odvysielala v piatok verejnoprávna RTVS živý špeciál 5 proti 5 EXTRA – piatok pre celé Slovensko. Šou s Andrejom Bičanom si udržuje stabilné čísla, v 12-54 nad 10 %, v 12+ okolo 13 %. Markíza bola už tradične lídrom večera, film Colombiana získal pre stanicu priemerný podiel okolo 25 %. Z menších staníc sa okrem Domy darilo aj Pluske, tretí film zo série Rocky získal podiel nad 8 %, naopak druhé pokračovanie Amerického ninju na Dajto na konkurenciu nestačil, keď získal podiel pod 5 %.

Čítať viac...
Nahor