Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Nové projekty

Skrytá vášeň 2 prichádza na Doma: V lukratívnom čase sa jej diváci nedočkajú!

Ženská stanica sa pripravuje na najväčšiu premiéru tohto roka, paradoxne sa dočká najslabšieho nasadenia spomedzi všetkých doterajších hlavných telenoviel Doma.

Pokračovanie kultovej kolumbijskej telenovely sa čoskoro dostane aj na slovenské obrazovky.

Markíza aktuálne potvrdila exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk ešte z polovice mája a ohlásila nasadenie premiérovej druhej série telenovely Skrytá vášeň (Pasión de Gavilanes), ktorej príbeh znovu ožil takmer po dvadsiatich rokoch od pôvodnej premiéry.

 


Najväčšia udalosť na Doma prichádza: Vieme, kedy odštartuje premiérová Skrytá vášeň 2!Čítajte →

Jedna z najobľúbenejších na Slovensku

Skrytá vášeň patrí medzi vôbec najpopulárnejšie seriály svojho druhu u slovenských divákov.

Veľkým hitom bola pri svojej prvej premiére na slovenskej obrazovke, ktorú zažila v septembri 2004 na obrazovke Markízy. Vysielala sa v lukratívnom čase okolo 17. hodiny.

Obľube u divákov sa odvtedy teší dlhé roky.

Skrytá vášeň patrila medzi vôbec prvé seriály, ktoré sa objavili vo vysielaní stanice Doma.

Ženský kanál odštartoval začiatkom augusta 2009, pričom už na konci mesiaca sa jedným z jeho veľkých ťahákov stála práve Skrytá vášeň. Odvtedy sa na obrazovke Doma objavila opätovne hneď niekoľkokrát až do roku 2017.

Kolumbijský seriál následne na dlhé roky zmizol zo slovenských obrazoviek.

Markíza sa k nemu vrátila až tento rok, pre ktorý zakúpila aj vysielanie jeho nového pokračovania Pasión de Gavilanes 2, ktorého nakrúcanie začalo 20 rokov po vzniku pôvodného seriálu.

Pôvodná Skrytá vášeň patrí aj dnes medzi úspešné programy.

V popoludňajšom vysielaní Doma okolo 16. hodiny dosahuje nadpriemerné výkony stanice, a to ako jeden z mála jej aktuálnych programov. V podiele na trhu sa spravidla hýbe okolo 4 – 7 % v obchodnej cieľovej skupine, na ktorú aj Doma predáva reklamu. Jej priemer sa pritom v ostatnom čase pohybuje na úrovni 2 – 3 %.

Nová séria do prime-time nepôjde

Po odvysielaní pôvodných častí Skrytej vášne sa okamžite na obrazovky dostane jej pokračovanie.

Markíza potvrdila všetky informácie portálu Mediaboom.sk a s vysielaním novej série Skrytá vášeň: Príbeh pokračuje začne už tento mesiac. Prvú sériu ukončí v piatok 16. júna, nová na ňu nadviaže okamžite od pondelka 19. júna.

Televízia však zároveň potvrdzuje, že novú Skrytú vášeň vôbec nenasadí do hlavného vysielacieho času.

Aj nové príbehy kolumbijskej telenovely tak budú mať premiéru ako pôvodný seriál ešte v roku 2004 v popoludňajších hodinách.

Doma plánuje opäť ponúkať po dve epizódy za deň, premiéram Skrytá vášeň: Príbeh pokračuje bude patriť čas po 15. a 16. hodine denne od pondelka do piatka.

Večernému vysielaniu nových častí kolumbijského seriálu sa vyhne napriek tomu, že z obrazoviek zmizli už všetky hlavné jarné programy Markízy ako Dunaj, k vašim službám alebo Klamstvo.

Práve im nechcela Markíza od tohto roka konkurovať telenovelami na Doma a o 20:30 uprednostnila radšej archívny sitkom Krok za krokom. Po neúspechu Veľvyslancovej dcéry zosunutej až na 21:40 sa k nemu od mája pridal aj ďalší sitkom Priatelia. Premiérová telenovela skončila po pár mesiacoch vysielania v nočných hodinách.

Telenovely sústredí v novom čase

Markíza sa s telenovelami na Doma začala sústrediť na popoludňajšie pásmo.

Práve v časoch okolo 16. hodiny jej totiž takto pred rokom počas letných prázdnin rekordne zafungovala archívna telenovela Divoký anjel, ktorá vedela dosahovať podiely na trhu aj okolo 6 – 8 %. Sledovalo ju viac divákov ako večerné premiérové Zachránené životy, ktoré ešte počas prázdnin uhrávali uspokojivé výkony.

Doma sa tak odvtedy sústredí s telenovelami primárne na popoludňajšie vysielanie, kde sa po novom snaží vybudovať návyk nadpriemerného počtu divákov.

Vo večerných časoch stanica aj pri príležitosti premiér Skrytej vášne uprednostní sitkomy Krok za krokom a Priatelia.

Markíza doposiaľ na svojej ženskej stanici veľké premiérové novinky uvádzala v lukratívnych časoch.

Prakticky desaťročie okupovali hlavný vysielací čas od 20:30 až do 22:30 premiérové turecké seriály, na ktorých si Doma postavila svoj imidž a vybudovala divácky návyk. S novými telenovelami v prime-time zo zabalila vlani na jeseň po septembrovom prepadáku Zachránených životov.

Návrat pôvodných tvárí

V seriálovom pokračovaní po 20 rokoch sa objavila celá zostava pôvodných tvárí.

Nechýbajú medzi nimi Mario Cimarro v postave Juana Reyesa Guerrera, Danna García (Norma Elizondo Acevedo), Juan Alfonso Baptista (Óscar Reyes Guerrero), Natasha Klauss (Sara „Sarita“ Elizondo Acevedo), Paola Rey (Jimena Elizondo Acevedo), Zharick León (Rosario Montes) či Michel Brown (Franco Reyes Guerrero).

Doma už do vysielania nasadila aj prvú upútavku, v ktorej ohlasuje nové časti.

„Epický príbeh lásky, vášne a pomsty, ktorý uchvátil svet, je späť. V prvej sérii bol plán pomsty bratov Reyesovcov rodine Elizondovcov zmarený, lebo sa zamilovali do sestier Elizondových a stali sa jednou rodinou,“ začína anotácia novej série.

Diváci sa v nej pozrú na osudy hrdinov presne po dvoch dekádach.

„O dvadsať rokov neskôr patria k najvplyvnejším rodinám v meste San Marcos, no ich pokoj sa začne rúcať, keď sa synovia Juana Reyesa a Normy Elizondovej – Erick a León, stanú hlavnými podozrivými zo zločinu. Napätie sa stupňuje, keď čelia starým a novým rivalom, skúmajú nové šance v láske a stretávajú sa s rôznymi výzvami, ktoré skúšajú puto, ktoré ich spája.“

 

Čítať viac...
Nahor