Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Viete prví

Najväčšia udalosť na Doma prichádza: Vieme, kedy odštartuje premiérová Skrytá vášeň 2!

Markíza už chystá do vysielania očakávané pokračovanie Skrytej vášne, divákov môže opäť prekvapiť jej nasadením.

Aj druhá ohlásená tohtoročná premiérová telenovela na Doma sa do vysielania dostane ešte v jarnej sezóne.

Markíza pre svoju menšiu ženskú stanicu pre tento rok ohlásila doteraz iba dve novinky – pokračovanie mimoriadne známej kolumbijskej telenovely Skrytá vášeň (Pasión de Gavilanes), ktorá v roku 2021 ponúkla nové časti, a tureckú telenovelu Veľvyslancova dcéra (Sefirin Kızı).

Novinky odsunula do noci

Kým v minulosti by sa oba seriály stali jasným highlightom Doma v najsledovanejšom televíznom prime-time, nateraz je opak pravdou.

Markíza už druhú sezónu po sebe experimentuje s hlavným vysielacím časom svojho kedysi najúspešnejšieho tematického kanála. Túto jar dokonca z prime-time úplne vyhodila romantické seriály, ktoré boli pre Doma typické celú dekádu.

Premiérová Veľvyslancova dcéra sa už od februárového štartu ocitla v druhom pásme o 21:40, od mája ju Doma zosunula rovno k 23. hodine. Dôvodom bola hlboko podpriemerná sledovanosť. Vlani takto do noci odsunula ďalšiu premiérovú sériu Zachránené životy.

Stanica v hlavnom čase uprednostnila vysielanie multireprízových sitkomov, sloty po 20:30 obsadzujú archívne komediálne seriály Krok za krokom a Priatelia.

Nový trend na Doma

Markíza sa v prípade Doma začala zameriavať na denné vysielanie.

Po veľkom úspechu retro telenovely Divoký anjel ešte z leta 2022, kedy v časoch okolo 17. hodiny s niektorými časťami predbiehal dokonca aj hlavnú Jojku, sa Doma v priebehu tejto jari sústredí výhradne na sloty, v ktorých alternuje hlavnú Markízu.

Doma a Markíza totiž v minulých sezónach neraz súperili o podobného diváka.

Príkladom je jar 2022, kedy v pondelky bežala mimoriadne silná Druhá šanca, no v rovnakom čase aj jedna z najsledovanejších telenoviel na Doma Láska na prenájom. Tá v niektorých prípadoch dokonca čiastočne oslabila sledovanosť Druhej šance.

V priebehu tejto jari pritom Markíza v priebehu väčšiny kľúčových slotov vysiela programy primárne cielené na ženy. Či už ide o denný seriál Mama na prenájom o 17:55 alebo o Klamstvo, Dunaj, k vašim službám, Ruža pre nevestu aj Na nože po 20:30.

 


Ruža pre nevestu zvrátila jarný prepadák: Markíza už nečakane pripravuje druhú sériu!Čítajte →

Doma aktuálne hlavné telenovelové pásmo ponúka od 14. hodiny do 17:55 s reprízou Veľvyslancovej dcéry a Skrytou vášňou, následne premiéry Veľvyslancovej dcéry ponúka až od 22:40.

V tomto trende môže stanica pokračovať aj naďalej.

Dátum štartu Skrytej vášne 2

Po Veľvyslancovej dcére Doma plánuje ešte koncom tejto jari uviesť aj očakávané pokračovanie Skrytej vášne 2.

Ide o najväčšiu udalosť sezóny vo vysielaní stanice, ktorú Markíza dokonca podporila zlákaním hviezdy telenovely Maria Cimarra do veľkej celebritnej šou Let´s Dance.

Doma v čase súťaže plynulo vysielala pôvodné epizódy Skrytej vášne z roku 2003, ktorá ponúkla celkovo 188 epizód. Do finále sa dostane približne o mesiac, vyvrcholiť by mala finálovým dvojdielom v piatok 16. júna.

Markíza nebude na nič čakať a novými časťami seriálu nadviaže rovno na pôvodný seriál.

Skrytá vášeň 2 by tak na Doma podľa prvých plánov mala odštartovať v pondelok 19. júna. Stane sa tak hlavným letným ťahákom stanice.

Diváci by sa mali dočkať klasického vysielania od pondelka do piatka, a to s dvomi časťami po sebe.

Neobjaví sa v prime-time?

Zaujímavosťou je, že Doma nateraz ani s príchodom premiérovej Skrytej vášne 2 neplánuje v programe žiadne zmeny.

Pokračovanie kultovej telenovely je najväčšou udalosťou stanice tejto sezóny, tá však počíta s jej vysielaním iba klasickom pásme, v ktorom aktuálne ponúka pôvodné diely Skrytej vášne.

V prípade potvrdenia prvých plánov Markíza uprednostní kontinuitu a nové časti Skrytej vášne nasadí na popoludnia od 16. do 18. hodiny.

Išlo by o novinku, keď doposiaľ zakaždým takto zvučné premiérové telenovely uvádzala vo večernom programe.

V prime-time chce Doma naďalej vysielať sitkomy.

V júni kompletne dokončí seriál Krok za krokom, ktorý by mala chcieť začať vysielať odznova od 1. série. Zároveň by naďalej pokračoval aj seriál Priatelia. 

Televízia však ešte do leta môže urobiť zmeny.

O to viac, že budú pauzovať viaceré projekty Mama na prenájom aj Dunaj, k vašim službám, ktorým nechce konkurovať ženskými romantickými seriálmi.

Doma by sa tak v lete s premiérovou telenovelou v prime-time neprekrývala so žiadnym významným premiérovým programom na Markíze.

 

Čítať viac...
Nahor