Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Škandál priamo pred očami divákov: Takto v televízii vypli priamy prenos zápasu Slovana!

Diváci boli túto nedeľu svedkami aj obeťami mimoriadnej chvíle.

Kým iné športové ligy sa roky sťažujú na nedostatok pozornosti v televíznom vysielaní, ktorú by po internetovej televízii Huste mal saturovať pripravovaný nový športový kanál verejnoprávnej televízie, hokejová extraliga si môže dovoliť rovno odpojiť divákov od jej sledovania.

V nedeľu popoludní boli hokejoví priaznivci svedkami mimoriadnej udalosti, keď v naživo prebiehajúcej druhej tretine zápasu Slovana proti Trenčínu zástupcovia domáceho mužstva odpojili televízne štáby od techniky a vykázali ich spoločne s komentátormi zo štadióna.

Vyeskalovanie sporov o vysielacie práva na zápasy Slovana tak neprebehlo aspoň v priebehu 15 minútovej prestávky medzi tretinami, ale priamo uprostred priameho prenosu zápasu, od ktorého boli jeho diváci v sekunde odpojení.

 


Už tento rok môžu na Slovensku odštartovať dva veľké športové kanály! Od najväčších televíziíČítajte →

Svedkami mimoriadnej situácie boli aj diváci televízneho kanála Sport 1, ktorý svoju pozornosť v ostatnom čase zameral na slovenskú extraligu.

Na odpojenie po minúte zareagoval zaradením reklamného pásma. Následne televíznej stanici vznikla vo vysielaní viac ako hodinová diera, v neposlednom rade aj prípadne škody v prípade zakontrahovanej reklamy či partnerov.

Zaujímavosťou je, že na prenos na stanici Sport 1 Slovan svojich fanúšikov ešte pred zápasom lákal.

Ako došlo k odpojeniu priameho prenosu v televíznom vysielaní

 

Vyjadrenie Slovana Bratislava k odpojeniu prúdu počas zápasu a vykázaniu štábov a komentátorov
“HC SLOVAN Bratislava úprimne mrzí, že dnešný priamy prenos extraligového zápasu medzi Slovanom a Duklou Trenčín na stanici Sport 1 musel byť prerušený.
Dnešný incident je výsledkom sústavného eskalovaného napätia zo strany Asociácie profesionálnych hokejových klubov (APHK) voči nášmu klubu a jeho právam. APHK ani jej reklamný partner Tipsport neakceptovali žiadny z našich návrhov a ponúk na riešenie tejto situácie. Naopak, obskúrnymi spôsobmi neustále zasahujú do autorských práv klubu týkajúcich sa živého internetového vysielania z domácich zápasov.

Opätovne zdôrazňujeme, že HC SLOVAN Bratislava je schopný a pripravený na vysokej technickej i komunikačnej úrovni zabezpečiť vlastný online streaming tak, ako to ukázal 28. decembra minulého roku zo zápasu proti Trenčínu. Domáce zápasy chceme v tejto zložitej dobe, keď je fanúšikom odopretá možnosť byť priamo na štadiónoch, sprístupňovať bezplatne a čo možno najpriamejším spôsobom. Žiaľ, APHK na jednej strane bráni klubom združeným v asociácii udeliť nášmu klubu na takýto prenos zo vzájomného zápasu súhlas, na strane druhej opakovane porušuje práva klubu, zneužívajúc pritom – ako sa tomu stalo počas dnešného zápasu – aj vysielateľa TV prenosu.

HC SLOVAN Bratislava verí, že tento stav, v ktorom sa fanúšikovia Slovana, ale aj ďalších klubov extraligy ocitli v pozícii rukojemníkov, do najbližšieho domáceho zápasu (16.2.) pominie. K tomu by mali napomôcť aj rokovania, ktoré sa uskutočnia ešte tento týždeň.”

 

Vyjadrenie Asociácie profesionálnych hokejových klubov, ktorej súčasťou sú všetky hokejové kluby extraligy s výnimkou Slovana
Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK) sa aj na nedeľňajšom domácom zápase Slovana Bratislava pokúsila o zabezpečenie živého prenosu pre fanúšikov prostredníctvom televízie a internetu. Zo strany Slovana Bratislava došlo k úmyselnému odpojeniu energií pre prenosové zariadenia a následnému vykázaniu všetkých kameramanov a komentátorov z priestorov štadióna, v dôsledku čoho boli televízni a internetoví diváci ukrátení o možnosť sledovania živého prenosu.

APHK sa dlhodobo snaží sprostredkovať čo najviac živých prenosov a nechápe postoj Slovana Bratislava, ktorý je odlišný od stanoviska ostatných účastníkov Tipos Extraligy. Slovan Bratislava ako účastník Tipos Extraligy nerešpektuje práva, ktoré riadiaci orgán súťaže Slovenský zväz ľadového hokeja zmluvne preniesol na APHK, o čom bol aj viackrát písomne informovaný.

Mrzí nás tento stav, ktorý nie je spôsobený konaním zo strany APHK. Asociácia sa správa v súlade s právami, na ktoré má oprávnenie. Je nám ľúto, že Slovan Bratislava v dnešnej dobe, keď sa fanúšikovia nedostanú na štadióny, ich ochudobňuje aspoň o možnosť sledovať daný zápas prostredníctvom internetu a televízie.

Čítať viac...
Nahor