Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Televízia

Silvester v televízii: Kompletný prehľad všetkých hostí večerných špeciálov RTVS, Joj a Markízy!

Tohtoročný Silvester môže pre pandémiu priniesť vôbec najväčšiu koncentráciu divákov ostatných rokov, Markíza po tvrdých minuloročných prepadákoch komédií zaradí aspoň reprízy vlastnej zábavy, RTVS zas prichystala pre záver tohto roka vôbec najviac premiérových programov v televíznej histórii. Joj staví na osvedčenú dvojicu.

Posledný deň roka bude aj tentoraz patriť silvestrovským špeciálom najznámejších televíznych programov. Televízie sa k tohtoročnej koncoročnej zábave postavili rôzne, no všetky tri spája, že budú stavať aj na silvestrovských klasikách.

Napriek tomu RTVS pripravila vôbec najväčší a najdrahší Silvester, keď odvysiela až päť premiérových špeciálov, na čele už s klasickým Milujem Slovensko. Joj zas nič nemení na víťaznej zostave ostatných rokov, keď okrem zostrihu Všetko, čo mám rád pripravila ďalší silvestrovský špeciál Inkognita. Markíza zas opäť, ako vlani, pripravila silvestrovský zostrih Chart Show, ktorá v poslednom období nahrádza jej niekdajšie legendárne veľké silvestrovské programy.

Pozrite si prehľad so všetkými hosťami v každom z večerných silvestrovských špeciálov aj s programom ostatných staníc.

19:30

Prvá premiérová zábava sa objaví už o 19:30 na Jednotke. RTVS druhý rok po sebe na Silvestra na minimum skráti hlavné Správy RTVS, z ktorých odvysiela miesto päťdesiatich minút iba 10-minútovku a s hlavným večerným programom začne v čase, kedy komerčné stanice pôjdu naplno s ich hlavnými správami. Vlani sa to RTVS vôbec nevyplatilo skorým zaradením koncertu The Duchon´s, ktorý v konkurencii Novín Joj a Televíznych novín Markízy prepadol. Viac na začiatku tohto článku o minuloročnej silvestrovskej sledovanosti.

Tentokrát RTVS na 19:30 nezaradí záznam koncertu ale silvestrovský špeciál relácie Zlaté časy s Elenou Vacvalovou a Milanom Lasicom. Hosťom večera bude spevák a hudobník Pavol Hammel.

O 19:55 zas spustí svoj silvestrovský večer menšia verejnoprávna Dvojka, ktorá začne s hudobným špeciálom z relácie Trochu inak, v ktorom sa predstavia Dominika Kavaschová a Andrea Bučková. Dvojka bude následne pokračovať premiérovým britským hudobným dokumentom z roku 2019 ABBA navždy: Víťaz berie všetko.

20:30

O pol deviatej sa tradične začnú najhlavnejšie silvestrovské programy. Jednotka opäť staví na Milujem Slovensko s Martinom Nikodýmom. Tentokrát budú na Silvestra v tíme Adely Vinczeovej súťažiť Juraj „Šoko“ Tabaček, Soňa Skoncová a Marek Majeský, v tíme Dana Dangla zas Michael Szatmary, Katarína Brychtová a Helena Krajčiová.

Joj pripravila nový silvestrovský špeciál Inkognita, ktorý tentokrát postaví na hosťoch, ktorými sa stanú známe dvojice. Postupne sa tak oproti hádačom, ktorými budú Michal Hudák, Marián Čekovský, Juraj „Šoko“ Tabaček a Zdena Studenková, posadia Marcel Forgáč a Milan Zimnýkoval, Štefan Skrúcaný a Ondrej Kandráč a taktiež manželia Zuzana Šebová a Michal Kubovčík. Hádači budú tentoraz hádať, čím by nikdy nechceli známe dvojice byť. Tajným a zároveň hudobným hosťom večera bude Igor Kmeťo so skupinou Kmeťoband.

Joj v prípade silvestrovského Inkognita oproti celej jeseni aj vianočnému špeciálu urobila výnimku a súčasťou nakrúcania boli aj diváci.

Markíza pre Silvester špeciálnu zábavu nepripravovala. Na 20:30 vybrala jednu z klasických častí zábavného kvízu Dobre vedieť, zreprízuje diel s Gabrielou Dzúrikovou a Andym Krausom. Kapitánmi budú Juraj Kemka a Vladimír Kobielsky.

Verejnoprávna Dvojka od 21:00 odvysiela ďalší premiérový britský dokument Queen & Adam Lambert: Show musí pokračovať, ktorý vznikol vlani. Dajto ešte predtým od 20:15 odvysiela akčný triler Útok na Biely dom, Joj Plus zas o 20:25 zaradí komédiu Scary Movie 5, Doma o 20:30 zreprízuje komédiu Všetko alebo nič.

21:40 – 00:00

Markíza sa do druhého večerného programu prehupne už o 21:40, kedy Dobre vedieť vystrieda silvestrovský zostrih Chart Show. Markíza premiérovo pripravila vstupy Adely Vinczeovej a Juraja Čurného, ktorý budú spájať fragmenty z odvysielaných vydaní zábavnej šou.

Na Jednotke bude po Milujem Slovensko o 22:15 nasledovať silvestrovský špeciál Pumpy a o 22:45 až do polnoci pobeží aj tento rok špeciál talkshow Petra Marcina Neskoro večer.

Hostí bude opäť viac, než v bežných vydaniach, o zábavu sa v Neskoro večer budú starať Andrej Bičan, stand-up komička Simona, Dominika Richterová, Peter Bič, Juraj Ďuriš, Viktória Vargová, Miňo Kereš či Cigánski diabli aj s Vanessou Šarköziovou, ktorí budú tiež hudobnými hosťami.

Joj po 22:30 zaradí, ako po iné roky, silvestrovský zostrih z relácie Všetko, čo mám rád. Dvojka bude v podobnom čase až do polnoci vysielať záznam koncertu Metallica a Sanfranciskí symfonici – opäť spolu. Na Joj Plus o 22:10 začne komédia Mike a Dave zháňajú baby, Dajto bude o 22:45 pokračovať ďalším akčným trilerom Svetová vojna Z. Doma zas, naopak, od 22:50 ďalšou reprízovou českou komédiou Líbáš jako Bůh.

00:00

Tradične k najsledovanejším momentom silvestrovského večera patrí polnočná hymna Slovenskej republiky na Jednotke či silvestrovský prípitok na jednotlivých staniciach. Joj do nového roka vstúpi Polnočným prípitkom silvestrovského Inkognita, ktoré sa vráti na obrazovky opäť pred polnocou. Následne bude pokračovať zostrih Všetko, čo mám rád. Markíza prípitok pripravila v rámci Chart Show s Adelou Vinczeovou a Jurajom Čurným.

Jednotka bude hneď po polnočnej hymne pokračovať v maratóne premiérovej zábavy so špeciálom talkshow Boris & Brambor, pričom silvestrovskými hosťami Borisa Valábika a Mariána Gáboríka sa stane bývalá moderátorská dvojica Adela Vinczeová a Matej „Sajfa“ Cifra.

Čítať viac...
Nahor