Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Silvester 2016: Na vrchole Milujem Slovensko, s Inkognitom stiahli Chart Show! Joj medziročne raketovo rástla

Joj nezopakovala výbuch z vlaňajška, vysoko jej narástlo Inkognito, uhral aj strihák z neúspešnej šou Vtedy na západe. 

K téme
Silvester 2015: Najviac divákov oslavovalo s RTVS! Veľký šok pre Kredenc a Inkognito
Silvester 2014: Kredenc s absolútnym rekordom, vysoko aj Chart Show!

Silvestrovský večer patril Milujem Slovensko. Verejnoprávna šou ako jediná zo silvestrovských programov dosiahla v cieľovke 12 – 54 rating 10 %, pričom v podieli sa dostala na hodnotu 23,8 %. Zo začiatku večera sa u mladých ešte držal vpredu Silvestrovský Kredenc, ktorý prakticky zopakoval vlaňajšie čísla. Ratingovo dosiahol 8,9 % pri podieli 21,7 %. Nasledujúca Chart Show sa taktiež priblížila minulému roku, keď stratila len pár desatín s ratingom 9,9 %, výrazne však padla v podieli, kde tentoraz uhrala 24,6 %. Jej čas prišiel po 22:30, kedy vysoko dominovala a u mladých divákov sa dostala najvyššie z celého večera. Výrazne však strácala v prvej polovici.

Televízna dvojka si totiž medziročne mimoriadne polepšila so Silvestrovským Inkognitom, ktoré po vlaňajšom výbuchu sledovalo až 8,7 % divákov pri podieli 20,6 %. Vo svojom čase pritom výrazne predbehlo v závese za Milujem Slovensko Chart Show. Tá sa z hlboka nadýchla až po nástupe druhých programov konkurencie. Zlatý Silvester totiž nedokázal napodobniť čísla silvestrovského Nikto nie je dokonalý, podľa všetkého uhral u mladých rating 5,1 % s podielom 13 %. V 12+ mal ísť na podiel 15,7 %.

Joj bola v tom čase dvojkou na trhu, keď ustála večer so strihákom Veselý nový rok zo zrušenej relácie Vtedy na západe. S prvou polovicou mal mať program okolo päť ratingov s podielom 15,5 %, po polnoci, kde bol zaradený pôvodne, vyskočil na rating až 7,1 % s podielom 21,6 %. Joj pritom malo vyjsť silvestrovské prekvapenie s Inkognitom, ktoré uhralo podobný rating a prilákalo aj časť divákov konkurencie. Joj polnočný prípitok prepojila s hlavným Inkognitom, keď sa zapojila do celosvetovej výzvy Mannequin Challenge. Účinkujúci, diváci aj štáb sa premenili na sochy, ktoré pred polnocou odpočítavaním nového roka ožili.

Aj v 12+ sa zo zábavných programov najvyššie dostalo Milujem Slovensko, sledovalo ho 610-tisíc divákov pri podieli 25,3 %. Nasledovalo ho Inkognito so 442-tisíc divákmi. Chart Show mala podľa našich informácií len o málo menej, konkrétne 434-tisíc.

Za celý silvestrovský deň prekonali zábavu len spravodajské programy Markízy. Televízne noviny totiž prekročili rating 11 %, v podieli uhrali 30 %. V prvej trojke za celý deň bolo aj Počasie a Športové noviny. Hlavné spravodajstvo Joj na Silvestra podobne ako vlani stratilo, Noviny šli len pod 20 %. Podvečer Horná Dolná uhrala 23 %, silvestrovský zostrih Česko Slovensko má talent zas 15 %.

Čítať viac...
Nahor