Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sestričky štartovali na úrovni Mileniek, s Talentom bojovali vyrovnane! Ministri v úvode lídrom, prešprintovali Farmu

Oba nové seriály štartovali na podobnej podielovej úrovni, Sestričkám sa podarilo uspieť aj v konkurencii Talentu.

Ďalší deň novej sezóny uviedol na trh nové programy. Markíza odštartovala svoju dramatickú sériu Sestričky, s ktorou nadviazala na jarný seriál Milenky. S oboma sériami pritom dosiahla televízia pri štarte obdobný výkon, kým Milenky popri Prázdninách štartovali v piatok na úrovni 9,2 ratingu, Sestričky si malo pozrieť 9,1 % divákov s podielom 25,2 %. Markíza im štart uľahčila presunutím brejku spred 21. hodiny hneď za Športové noviny a tak seriál prerušila iba raz.

Sestričkám sa v úvode podarilo o niečo predčiť zábavu na Joj. Tá proti seriálovej novinke nasadila pokračovanie šou Česko Slovensko má talent, ktorú si pozrelo 8,8 % divákov s podielom 25,1 %. Oba programy tak dosiahli rovnakú podielovú úroveň, Talent ponúkol dlhšiu minutáž. V druhej polovici večera uspela seriálová novinka Joj Ministri, ratingovo mala dosiahnuť 7,1 % s podielom 25,8 %. Farma na konkurenciu Talentu a Ministrov nestačila, padla pod päť ratingov a podiel takmer 16 %.

Z ďalších staníc Vykúpenie z väznice Shawshank na Plus malo ísť na takmer 7,5 %, Jack Reacher 2 na Dajto šiel tesne nad 5 %. Neželaná nevesta sa na Dajto hýbala pod a nad 4 %, kriminálky Wau uhrali podiely pod 4, takmer 3 a takmer 4 %.

Oteckovia pokračovali s podielom vyše 37 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja prepadla s podielom pod 9 %. Televízne noviny narástli na takmer 30 %, Noviny nestačili podielom pod 21 %. Naďalej aj mali celkovo viac divákov, keď prekročili polmiliónovú hranicu, TN-ky si vybralo vyše 480-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor