Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Seriálový hit Hniezdo čoskoro skončí: Známy definitívny dátum veľkého finále!

RTVS vysielanie Hniezda oproti prvým plánom upravovala, do finále dôjde skôr.

Jednoznačne najúspešnejší pôvodný seriál v histórii spojeného Rozhlasu a televízie Slovenska, ktorý je túto jar aj najsledovanejším seriálom v krajine, sa pomaly končí. RTVS napriek úspechu nebude so seriálom v budúcnosti pokračovať a prvá séria bude definitívne aj jeho jedinou.

Hniezdo vo vysielaní začalo koncom januára, pričom RTVS ho až počas dvoch nediel plánovala vynechať. Prvýkrát sa tak stalo pre galavečer Krištáľové krídlo, ktorý Hniezdo nahradil. V minulosti pritom RTVS, pokiaľ vysielala v nedele pôvodný seriál, uvádzala galavečer až po seriáli o 21:30.

Verejnoprávna televízia si za prerušenie vysielania Hniezda vyslúžila kritiku, pričom už o pár týždňov neskôr ho mala vynechať druhýkrát. Stať sa tak malo pre galavečer k 100. výročiu Slovenského národného divadla. V tomto prípade už RTVS narýchlo menila plány a oslavy SND odsunula mimo diváckeho záujmu s vyvrcholením v noci a Hniezdo nakoniec v daný týždeň uviedla.

Hniezdo tak RTVS odvysiela o čosi rýchlejšie, ako pôvodne plánovala. Známy je už definitívny dátum finále seriálu, ktorý svoju poslednú časť odvysiela v nedeľu 5. apríla.

Jednotka pripravila celkovo 12 častí dramatickej série, ktorú do televízie priniesol Braňo Mišík. Napriek veľkému ohlasu u divákov a rekordnej sledovanosti sám autor a režisér Hniezda stopol akékoľvek úvahy o jeho pokračovaní. Viac v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor