Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Seriálový fenomén Iveta chystá návrat na obrazovky! Jojka sľubuje prekvapenia

Televízia dokončila nakrúcanie nových epizód svojho najväčšieho tohtoročného hitu.

Miniséria, ktorá na začiatku roka plnila novinové titulky, sa pripravuje na návrat.

Jojka tento týždeň dotočila nové časti seriálu Iveta, ktorý sa v roku 2024 vráti na televízne obrazovky s novou 2. sériou.

Druhú sériu si vypýtala

Pôvodne pritom malo ísť iba o krátkodobý projekt.

Prvú sériu vyrobila televízia ešte v roku 2021 a v čase nakrúcania Iveta ani nepútala väčšiu pozornosť. Všetko sa zmenilo až počas intenzívnej kampane v priebehu vianočných sviatkov 2022, po ktorej vyvolala novinka veľké očakávania a zvalcovala nielen obrazovky.

Seriál z prostredia východného Slovenska zbúral viaceré tabu, okrem iného aj obsadením Rómky do hlavnej úlohy či homosexuála do hlavnej vedľajšej role. Otváraním citlivých tém vyvolal v úvode vysielania rozruch, počas januára sa stal rovno jednou z najdiskutovanejším tém na Slovensku, ktorá presiakla aj do politiky.

Veľké ohlasy, v ktorých sa miešali pozitívne reakcie s ostrou vlnou kritiky, spoločne s vysokou sledovanosťou, presvedčili televíziu o okamžitej príprave nových dielov.

Na scenároch opäť pracoval Petr Kolečko, réžiu mal naďalej na starosti Jan Hřebejk.

Bude opäť provokovať?

Iveta v novej sérii vydrží na obrazovke o niečo dlhšie.

Jojka pre 2. sériu pripravila celkovo 10 nových častí, s ktorými by mala vyrukovať do vysielania na jar 2024.

Dokončenie nakrúcania Ivety 2 potvrdil generálny riaditeľ televízie, Marcel Grega. Výroba mala prebiehať viac ako tri mesiace, štartovala na začiatku augusta. Posledná klapka padla v utorok 14. novembra.

Joj pre nové časti Ivety sľubuje zvraty v osudoch hlavných postáv. Dej druhej série pritom môže byť ešte provokatívnejší.

„V druhej sérii seriálu českej režisérskej hviezdy Jana Hřebejka a všestranného scenáristu Petra Kolečka sa osudy hlavných hrdinov nečakane zmenia. Diváci sa môžu opäť tešiť na nezameniteľné postavy v originálnom žánri, ktorý vytrhol slovenské publikum zo zabehaných seriálových vôd a opäť nezostane svojej odvážnej povesti nič dlžný,“ uvádza v krátkej anotácii Joj.

Televízia dopĺňa, že Iveta bude v druhej sérii ešte odvážnejšia.

Potvrdené je pokračovanie hlavných herečiek Alžbety Ferencovej a Zuzany Maruéry, v deji sa zároveň začnú viac objavovať postavy z najbližšieho okolia Ivety.

„Väčší priestor dostane Ivetin otec, ktorého hrá Marián Balog, ale aj Ivetin priateľ Števo v podaní Michala Kinika,“ potvrdil šéf Jojky Marcel Grega na sociálnej sieti. Pokračuje aj Jevgenij Libezňuk v úlohe kňaza.

Zároveň televízia avizuje nové postavy – v deji by sa mali objaviť české mená ako Marsell Bendig alebo Jiří Havelka.

Nové diely Ivety sa budú odohrávať vo veľkom aj v Prahe, kde televízia absolvovala veľkú časť nakrúcania. Ďalšia výroba prebiehala naprieč Bratislavou či na neverejnom letisku Dubová.

Sledovanejšia ako Dunaj

Iveta sa pri štarte stala najsledovanejším seriálom v celej dvadsaťročnej histórii Joj – úvodné dve časti si pozrelo 799 a 755-tisíc divákov v univerzálnej cieľovej skupine. Prekonala tak aj nasledovanejšie vydania jej niekdajšieho najúspešnejšieho seriálu Panelák, ale tiež vysoko sledovaný štart seriálov Prázdniny alebo Naši.

S ďalšími časťami Iveta každý týždeň obsadzovala prvú priečku televíznej sledovanosti.

S priemernou sledovanosťou, aj po odpočítaní úvodných dvoch rekordne sledovaných dielov, je Iveta naďalej najsledovanejším seriálom tohto roka.

Necháva tak za sebou nielen seriály ako Mama na prenájom, Nemocnica, Klamstvo, Duch alebo Hranica, ale naďalej aj aktuálny televízny hit Dunaj, k vašim službám.

Iveta v celkovom počte divákov ani raz nepodliezla polmiliónovú hranicu, v druhej polovici vysielania sa jej sledovanosť ustálila najčastejšie okolo 560-tisícovej úrovne.

V obchodnej cieľovke si Iveta vo väčšine vysielania pripisovala ratingy na úrovni okolo 10 %. Rekord trhla s úvodnou časťou, ktorá vystrelila na ratingy 14 a 13 %.

Najslabšiu sledovanosť zažil seriál s predposlednou siedmou epizódou, ktorá ako jediná podliezla desaťpercentnú hranicu ratingom 9,7 %. Šlo tiež o najslabší diel v univerzálnej cieľovke s 525-tisíc divákmi.

Dunaj, k vašim službám najvyšší rating v obchodnej cieľovke trhol na úrovni 9,3 %, častejšie sa hýbe pod 9-percentnou hranicou. V celkovom publiku doposiaľ jeden raz dosiahol úroveň 550-tisíc divákov, na jeseň sa častejšie štverá nad polmiliónovú úroveň, dlhodobo sa pohyboval medzi 400 až 500-tisíc divákmi.

Iveta si napokon nadpriemernú úroveň udržala až do finále.

Posledný ôsmy diel Ivety dosiahol rating 10 % a podiel na trhu 29,1 % v obchodnej cieľovke. Seriál si tak medzitýždenne polepšil, v celkovom publiku finále sledovalo priemerne 553-tisíc divákov.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor