Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Sledovanosť

Nečakané víťazstvo na Farme lákalo divákov: Reality šou vystrelila s Duelom na rekord série!

Sledovanosť 14. série reality šou povzbudil príchod nových súťažiacich aj mimoriadne atraktívny Duel, ktorý skončil nečakaným výsledkom.

Tvorcovia Farmy tento rok v najdlhšie vysielanej reality šou na Slovensku predstavili niekoľko veľkých noviniek, ktoré sa však zo zásadným nadšením u divákov nestretli.

Umelá inteligencia Alica, ktorá vo väčšine nahradila pozíciu vnímavého a empatického moderátora, spoločne s novou moderátorskou tvárou, Marekom Fašiangom, ktorý sa doteraz nezžil s novou úlohou, neudržali všetkých priaznivcov minulého ročníka Farmy.

Tú taktiež postihol jesenný odliv divákov od obrazoviek.

Reality šou ratingovo usadila v okolí 4 – 5 %, čo je približne o rating menej ako pred rokom. Podielovo udržuje postavenie, hýbe sa v okolí 20 – 24 % v prípade vysielania po 21:50. V hlavnom vysielacom čase o 20:30 je to okolo 18 – 20 %.

Mimoriadne vypadnutia

14. ročník Farmy je poznačený už viacerými mimoriadnymi situáciami. 

Zo šou dobrovoľne či nedobrovoľne, no mimo vyraďovacieho Duelu, odišli už traja hráči.

Po viacnásobnom porušení pravidiel a agresívnom správaní bol z Farmy vyhodený Imrich Štefánik, šou predčasne opustili oba „mozgy“ Eva Schwardy a Zdeněk Novák, na ktorých tvorcovia chceli stavať nový rozmer reality šou postavenej na mimoriadne inteligentných hráčoch. Eva nezvládla dianie na statku psychicky, Zdeněk fyzicky.

Noví farmári

Minulý týždeň dianie v reality šou zásadne ovplyvnil príchod novej šestice farmárov.

Hneď prvý večer, kedy pôvodní súťažiaci oslavovali s novými hráčmi ich príchod, došlo k nehode, ktorá zaplnila bulvárne médiá.

Len 18-ročná súťažiaca Giuliana Santi pod značným vplyvom alkoholu neovládla svoj močový mechúr a v spánku pomočila protihráča Šimona Koleňa.

Neskôr došlo k voľbe duelantov, ktorá priniesla prekvapivú dvojicu.

Vôbec najsilnejší z nových hráčov, Tomáš Szomju alias Viking, ktorý mal nanovo prekopať pomery síl na Farme, si do Duelu zdvolil jedného zo slabších chlapov spomedzi pôvodných farmárov, youtubera Filipa Jánoša.

Duel skončil nečakaným výsledkom, keď po kombinácii silovej disciplíny, hry zameranej na šikovnosť a vedomostnom kvíze vyhral Filip súboj jednoznačne v pomere 3:0.

Najsledovanejší diel 14. série

Ostatný vyraďovací duel bol dosiaľ najatraktívnejším medzi divákmi.

Farma po prvýkrát v tomto roku výraznejšie sledovanosťou vyskočila, keď medzitýždenne porástla sledovanosť Duelu o vyše jeden a pol ratingového bodu na 6,9 % s podielom 24,9 % v komerčnej cieľovke.

Šlo nateraz o najsledovanejší diel reality šou v 14. sérii.

Celkovo Duel sledovalo 384-tisíc divákov, v oboch hlavných cieľovkách bol lídrom na trhu.

Reality šou sa podarilo vyskočiť dokonca aj v konkurencii silného súpera.

Jojke dosiaľ najlepšie zahrala sobotná filmová premiéra, keď akčný ťahák s Jasonom Stathamom Rozhnevaný muž prekryl celý farmársky duel ratingom 6,4 % a podielom 23,1 %.

Blízko bol aj v celkovom publiku s 349-tisíc divákmi, pokoril tak aj Záhady tela, ktoré sledovalo 292-tisíc divákov.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

 

Čítať viac...
Nahor