Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Šéf Primy o jarnom súboji speváckych šou: Je nám vcelku jedno, že konkurencia dáva Hlas

Riaditeľ skupiny Prima, Martin Konrád, sa neobáva ani konkurenčnej speváckej šou a ani súboja proti aktuálne druhému najväčšiemu seriálovému hitu Novy.

Aj keď Joj pôvodne oznámila čisto slovenskú verziu X Factoru, dnes je už jasné, že opäť prinesie spoločne s Primou federálnu šou. Obe televízie mali práva na tento formát už niekoľko rokov a ako pre Joj tak Primu nastal správny čas na nasadenie šou už túto jar. „My sme ho chceli vždy realizovať, ale až teraz sme našli rozumný ekonomický model spoločne s našimi slovenskými partnermi z TV JOJ,“ vyjadril sa Konrád v rozhovore pre Marketing&Media.

Konrád sa snaží o omladenie publika už od minulého roka, sám však priznal, že nasadením štvrtej série Vyvolených priniesol príliš veľký skok od cielenia televízie v posledných rokoch. Po tejto skúsenosti je podľa Konráda X Factor ideálny formát: „Rozhodli sme sa, že do toho pôjdeme, pretože presne zapadá do našej stratégie zamerať sa na mladšie a aktívne publikum.“

To, že konkurencia ponúkne druhú spevácku šou, Hlas, nepovažuje za problém. Sile X Factoru napriek jeho fiasku z roku 2008, kedy ho v neúspešnej verzii priniesla Nova, verí. Nerád porovnávam, ale z môjho pohľadu je zábavnejší než The Voice. Každý máme svoju stratégiu, nech konkurencia dáva The Voice, je nám to vcelku jedno, ukáže sa, kto bude lepší. S X Factorom pôjdeme určite proti veľmi silnému formátu, pretože dnes už si žiadny deň v týždni nevyberiete a nebojíme sa toho,“ dodal Konrád. Nova aktuálne v nedele vysiela jej druhý najúspešnejší seriál v súčasnej štruktúre Doktoři z Počátků. Viac o aktuálnej sledovanosti v Česku čítajte TU. Aj Hlas bude bude bojovať proti úspešnému seriálu Primy, stretne sa s jej stálicou Cesty domů.

Čítať viac...
Nahor