Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

Rúška na obraze sú späť: Verejnoprávna televízia opätovne zavádza opatrenia z jarnej krízy!

Spravodajské relácie RTVS budú opäť moderátori moderovať v rúškach.

Verejnoprávna televízia pristúpila k tomuto rozhodnutiu po narastajúcom počte nakazených a zároveň v čase začiatku novej sezóny a školského roka, kedy sa aj verejnosť vracia do bežného života. Rozhodnutie televízie tak môže byť kombináciou prevencie aj podpory voči narastajúcim hoaxom ohľadom nosenia rúšok.

RTVS v rúškach aktuálne vysiela všetky spravodajské programy, plánuje tak nateraz robiť len určitý čas. Opäť sú v rúškach aj moderátori hlavnej spravodajskej relácie, ktorí moderujú osamote.

Rúška sa k tomu dočasne vrátia aj na Joj. Televízia od stredy vracia do vysielania podvečernú kuchársku šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, pričom zverejnila upútavku, v ktorej sú jej účinkujúci opäť so zahalenými ústami.

Po nástupe koronakrízy v priebehu marca sa postupne do rúšok zahalili všetky moderátorské tváre. Televízie v rúškach dokonca nakrúcali aj zábavné programy, divákom sa však na tváre zakryté rúškami aj pri zábavných programoch, kedy si chcú od reality oddýchnuť, pozerať nechcelo.

Televízie od nosenia rúšok v štúdiu mohli upustiť v priebehu júna, kedy boli prijaté nové pandemické opatrenia aj uvoľnenia. Naďalej však musia televízie dodržiavať epidemiologické pravidlá a zabezpečiť bezpečnú výrobu ako spravodajských programov tak pôvodnej tvorby. Súčasťou je aj pravidelné testovanie.

 


Na Kolibe potvrdili prvý prípad koronavírusu! Joj hromadne presúva zamestnancov domovČítajte →

Aj v televízii sa už koronavírus objavil, keď pozitívny test svojho zamestnanca potvrdila komerčná Joj.

Šlo o kameramana súťaže krásy Miss Slovensko, po ktorej televízia pristúpila k hromadnému testovaniu spolupracovníkov a zároveň k rozhodnutiu úplne vypustiť publikum v sále. Pôvodne rátala s obmedzenou účasťou publika.

 

Čítať viac...
Nahor