Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS v apríli: S Milujem Slovensko prekvapí, po nástupe Čo ja viem neskončí! Uvedie veľkú premiéru Červený kapitán

Chaos okolo Milujem Slovensko nastal v marci, avizovaný presun z piatka nakoniec televízia neuskutočnila. Prvýkrát však bude s reprízovaním jej najsledovanejšieho programu aj po nástupe Čo ja viem pokračovať.

RTVS chce predsa len naplniť svoje plány. Na prelome februára a marca zareagovala na nástup Nikto nie je dokonalý na Joj prekvapivou programovou zmenou, ktorou chcela okamžite stiahnuť z vysielania jej utorňajšie reprízy Nikto nie je dokonalý a miesto nich nasadiť reprízy Milujem Slovensko. Tie sa mali presťahovať z piatka, kde ich telerozhlas nahradil filmami. Nakoniec tieto plány neuskutočnila a Milujem Slovensko v piatky ponechala. Miesto Nikto nie je dokonalý zaradila klasickú sériu Nevera po slovensky, ktorá sa však minie na konci marca.

Jarné reprízy Milujem Slovensko bežali tradične do nástupu kvíz šou Čo ja viem, no tento rok sa to zmení. RTVS chce populárnu šou vysielať aj naďalej a s reprízami pokračovať aj v ďalšej časti jarnej sezóny. Miesto im nájde práve v utorky, kde vytvoria silnú konkurenciu pre jojkárske Nikto nie je dokonalý či O 10 rokov mladší na Markíze. Tá v tomto čase ráta aj s jej veľkou šou Extrémne premeny. Milujem Slovensko sa na utorky presunie od 4. apríla.

co ja viem merciak

Čo ja viem sa s novou sériou objaví rovnako ako vlani na Veľkonočný pondelok, ktorý pripadá na 17. apríla. Na piatky sa zaradí následne od 21. apríla.

Milujem Slovensko pritom z piatka zmizne už skôr. 7. apríla RTVS vysiela prenos z udeľovania národných filmových cien Slnko v sieti, ku ktorým pripravila verejnoprávna televízia Týždeň slovenského filmu. Jeho highlightom bude veľká filmová premiéra slovenského krimi trileru Červený kapitán, ktorého televízna premiéra je naplánovaná na pondelok 3. apríla. Snímka patrila k najúspešnejším filmom v našich kinách za uplynulý rok, mimoriadne pritom zaujala v zahraničí. Po prenose Slnko v sieti zas v piatok 7. apríla uvedie slovenské filmy Agáva a Deti.

cerveny-kapitan

Štvrtky v apríli zaplní druhá séria spomienkovej zábavnej šou Zlaté časy. Prvýkrát v tomto roku pobežia 6. apríla. Televízia chystá v prípade tohto programu viacero noviniek, najvýraznejšou bude zmena na moderátorskom poste. V šou totiž končí Dano Heriban, po boku Eleny Vacvalovej ho vystrieda ako stabilný hosť Milan Lasica.

V rovnaký týždeň, v sobotu 8. apríla, sa do finále dostane úspešná folklórna šou Zem spieva. Tú ešte v rovnaký mesiac vystrieda zábavná novinka, ktorou bude chcieť RTVS zabodovať. Ako sme vás informovali, Jednotka spustí nový zábavný kvíz Záhady tela, po prvýkrát sa na jej obrazovke objaví v sobotu 22. apríla. Viac o novej relácii nájdete v tomto článku.

Aprílový program Jednotky
pondelok: film
utorok: Milujem Slovensko, Slovensko chutí
streda: film
štvrtok: Zlaté časy
piatok: Čo ja viem (od 21.4.)
sobota: Záhady tela (od 22.4.)
nedeľa: Tajné životy

Čítať viac...
Nahor