Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Ukážka nového satirického seriálu Pumpa

Nové projekty

RTVS spúšťa netradičný zábavný formát: S týmto seriálom vyrukuje od soboty v prime-time!

Televízia bez slova zaradila do svojej večernej štruktúry nový slovenský seriál, odštartuje už tento týždeň.

Minulý týždeň sme vás ako prví informovali o plánoch RTVS spustiť bez akéhokoľvek predstavenia pred sezónou nový slovenský seriál. Nielenže verejnoprávna televízia o ňom nehovorila pred sezónou, žiadnu zmienku o ňom nepriniesla ani pár týždňov pred štartom, keď ho zaraďovala do programových plánov.

Seriálová novinka ponesie názov Pumpa, pričom pôjde nielen o nový slovenský komediálny seriál ale rovno netradičný seriálový koncept. RTVS chce totiž s novinkou reagovať na aktuálne udalosti, a tak v originálnej seriálovej podobe glosovať dianie uplynulých dní.

Je tak jasné, že jednotlivé diely seriálu bude nakrúcať len tesne pred ich vysielaním. Seriál pobeží už od tejto soboty 26. septembra, pričom za 22. hodinu vytlačí talkshow Petra Marcina Neskoro večer. Seriál Pumpa tak pôjde po Záhadách tela o 21:30.

 


Jednotka prekvapuje: Do prime-time potichu vytiahne nový slovenský komediálny seriál!Čítajte →

Tvárami novinky je trojica hercov – Dano Heriban, Michal Kubovčík a Tibor Vokoun. Scenáristicky sa pod seriál podpísal Tomáš Jančo, ktorý režisérsky stojí za pôvodnými Susedmi, Panelákom či Hornou Dolnou. Ukážku zo seriálu nájdete na začiatku článku vo videu.

„Myslím si, že diváci dostanú niečo, čo dodnes na našich obrazovkách ešte nemali možnosť vidieť. Nevídaný zábavný formát. Aj pre mňa, herecky, je to niečo špeciálne, nové. Síce ide o humor, o ktorom sa hovorí, že je len jeden, no ciest k pointe je viac. Práve to je pre mňa zaujímavé. Aj napriek tomu, že všetko na Pumpe pôsobí ako skutočné, má to istú mieru hereckej štylizácie, ktorú treba trafiť a na to sa teším. Sám som v napätí či a ako sa nám to podarí,“ hovorí predstaviteľ taxikára Dano Heriban.

„Pred natáčaním prebiehajú stretnutia, kde sa celý scenár prejde a my s Danom glosujeme a pridáme si niečo naše alebo to hovoríme svojím jazykom. Dopĺňame svoje nápady a nejaké improvizácie. Aj my teda prinášame nejakú tvorivú zložku a sme za to veľmi vďační a tešíme sa z toho,“ povedal seriálový pumpár Michal Kubovčík.

O netradičnej seriálovej novinke Pumpa
Televízna seriálová novinka prinesie humorno-satirický pohľad na aktuálne udalosti, ktoré sa dejú okolo nás. Dvaja dlhoroční kamaráti – zamestnanec čerpacej stanice Mišo a taxikár Dano sa pravidelne stretávajú na pumpe v čase, keď sa jednému zmena končí a druhému začína. Obidvaja sú obyčajní chlapi v stredných rokoch a každý z nich „všade bol, všetko videl a každého pozná“ a jeho názor je ten najlepší. V tomto duchu počas večera na pumpe komentujú udalosti uplynulých dní. Za svedka si vždy berú mlčiaceho štamgasta Jariho (Tibor Vokoun). Vzájomným doťahovaním zosumarizujú, čo týždeň dal, okomentujú politiku či známe osobnosti a aktuálne udalosti, každý zo svojho uhla pohľadu.

Čítať viac...
Nahor