Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Aktuality

RTVS si udrží časť prenosov slovenskej reprezentácie: Takto bude vysielať futbal ďalších 6 rokov!

Reprezentačný futbal na voľne dostupnej stanici ostane aj po novom roku, zápasov však bude menej.

Koncom minulého týždňa prebehla správa o ďalšej tvrdej rane pre RTVS v oblasti nákupu športových práv, keď po rokoch prichádza aj o kľúčové zápasy slovenského futbalu.

Týka sa to najmä atraktívnych kvalifikačných zápasov na najatraktívnejšie šampionáty či zápasy Ligy národov, v ktorej Slovensko nastúpi.

Informácie o nákupe exkluzívnych práv pre Sportnet.sk potvrdil vysielateľ staníc Sport 1 a Sport 2, pričom RTVS v tom čase upozorňovala, že finálna dohoda ešte nie je uzavretá.

Verejnoprávna televízia si po rokovaniach nakoniec na svojej obrazovke udrží aspoň časť prenosov.

 


Markíza s veľkým športovým úlovkom: RTVS vyfúkla práva na ME vo futbale!Čítajte →

RTVS uzavrela novú zmluvu na obdobie nasledovných 6 rokov, počas ktorých od budúceho roka nakúpila práva na vysielanie 30 zápasov slovenskej futbalovej reprezentácie spomedzi duelov Ligy národov EUFA, priateľských zápasov Ligy národov, ale rovnako kvalifikačných zápasov na EURO či MS.

Spoločnosť AMC Networks International, vlastník športových kanálov Sport 1 a Sport 2, taktiež odvysiela rovnaký počet 30 zápasov. Verejnoprávna televízia si však udržala kľúčovú výhodu.

RTVS totižto bude mať právo prvého výberu a sama bude rozhodovať, ktoré zápasy pobežia na Jednotke, prípadne Dvojke.

Zároveň však z voľne prístupného vysielania zmizne veľká časť prenosov, ktoré boli dosiaľ diváci zvyknutí pravidelne sledovať na RTVS. Po novom budú musieť sledovať, kde konkrétny zápas slovenskej reprezentácie nájdu.

Rovnako tak RTVS prichádza o samotný hlavný turnaj európskeho šampionátu vo futbale. Zisk exkluzívnych práv pre najbližšie dva ročníky EURA potvrdila Markíza. Viac v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor