Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Markíza s veľkým športovým úlovkom: RTVS vyfúkla práva na ME vo futbale!

Po tom, čo sa RTVS bude musieť deliť o kvalifikačné zápasy na EURO či MS vo futbale, prišla verejnoprávna televízia o vysielanie samotných európskych turnajov.

Po časti kvalifikačných zápasov Slovenska na veľké futbalové turnaje príde RTVS o vysielanie samotných šampionátov.

Markíza dnes ráno potvrdila, že získala exkluzívne vysielacie práva na vysielanie EURO 2024 a EURO 2028 vo futbale, pričom prinesie na svojich obrazovkách kompletne všetky zápasy európskych šampionátov.

„Skupina Markíza do svojho vysielania zaradí priame prenosy všetkých duelov, vrátane vystúpení Slovenska, v prípade postupu našich reprezentantov na záverečný turnaj,“ uviedla televízia k vysielaniu európskych ME vo futbale.

EURO 2024 ponúkne spolu 51 zápasov, uskutoční sa od 14. júna do 14. júla v desiatich mestách – Düsseldorf, Dortmund Frankfurt nad Mohanom, Gelsenkirchen, Hamburg, Kolín nad Rýnom, Lipsko, Stuttgart a rovnako v Berlíne a Mníchove, pričom v jednom z týchto dvoch miest prebehne samotné finále.

ME vo futbale boli pravidelným športovým sviatkom na obrazovke RTVS. Tá tak prichádza o exkluzívne práva na ich vysielanie.

RTVS pritom len v týchto dňoch prišla aj o časť kvalifikačných zápasov slovenskej futbalovej reprezentácie na európsky a svetový šampionát, o ktoré sa bude musieť deliť so stanicami Sport1 a Sport2. Rovnako tak sa bude musieť podeliť aj o zápasy Slovákov v Lige národov.

Čítať viac...
Nahor