Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS sa svojho televízneho Dobrého rána nechce vzdať! Vieme, aké sú jej plány!

Aj RTVS chystá televízne ranné vysielanie a dnes je už úplne isté, že na Slovensku budeme mať dve ranné relácie s prakticky identickým názvom. Stane sa tak už tento rok?

Vo verejnoprávnej televízii už pracujú na dennej rannej novinke. Ako je známe, RTVS roky vlastní nielen pre svoje rozhlasové, ale aj televízne vysielanie značku Dobré ráno, Slovensko a už čoskoro by ju práve v televízii chcela zúžitkovať. „RTVS má názov Dobré ráno, Slovensko registrovaný pre svoje vysielanie už niekoľko rokov. Môžem potvrdiť, že tento názov máme registrovaný nie len pre rozhlasové, ale aj pre televízne vysielanie, “ potvrdila sa  manažérka marketingu a komunikácie s verejnosťou Dominika Šulková.

Medzi tým sa však reláciu so skrátenou verziou totožného názvu podarilo spustiť komerčnej Jojke, ktorá tak verejnoprávnu televízii predbehla. Nakoľko zmarila jej plány? „Určite s týmto názvom budeme pracovať a nemienime sa ho vzdať,“ vyjadrila sa pre Mediaboom.sk Šulková. Napriek tomu, že Joj od začiatku tohto týždňa vysiela Dobré ráno, neupustí verejnoprávna televízia od svojich plánov s touto značkou.

Aj generálny riaditeľ RTVS, Václav Mika, prezradil, že je jasnou ambíciou televízie pracovať so značkou Dobré ráno, Slovensko aj v televízii. Jojkárska ranná relácia vývoj ranného verejnoprávneho formátu neurýchlila. „Do konca roka 2014 je vysielacia štruktúra uzatvorená,“ potvrdila Šulková, ktorá tak naznačila, že tento rok k nasadeniu formátu nedôjde.

RTVS sa zároveň neobáva ani zámeny formátov, ku ktorej by zo začiatku mohlo dochádzať. Obsahové odlíšenie sa od komerčného spracovania relácie má byť vraj dostatočne výrazné. „Zámeny formátov sa neobávame, nakoľko obsahový zámer RTVS v spojitosti s ranným vysielaním je odlišný ako u komerčných televíznych staníc, čo je v prípade verejnoprávneho vysielania na mieste. Avšak zaoberať sa otázkou zámeny názvov je predčasné,“ reagovala Šulková v súvislosti s tým, že k nasadeniu relácie dôjde najskôr na jar 2015.

RTVS vysiela rannú reláciu s rovnakým názvom na Rádiu Slovensko. Inštitúcii by sa tak zrealizovaním televízneho ranného vysielania podarilo dosiahnuť ďalšiu synergiu medzi rozhlasom a televíziou. Slovenská televízia si názov „Dobré ráno Slovensko“ nechala zaregistrovať už v roku 1999.

Foto: Ranný magazín STV

Čítať viac...
Nahor