Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

RTVS otvorila nový rok totálnym prepadákom: Jednotka zažila o 20:30 ďalšie programové fiasko!

Verejnoprávna televízia predviedla ďalšiu programovú absurditu a rozšírila zoznam historických výbuchov.

Ani zmena programového vedenia RTVS neprispela k vyvarovaniu sa programových absurdít, ktoré sa vo vysielaní hlavného televízneho okruhu Jednotky začali objavovať pod bývalým programovým riaditeľom Marekom Ťapákom. Za jeho dvojročného pôsobenia sa ich Jednotka dopustila trestuhodné množstvo, pričom priniesli aj vôbec najväčší prepadák stanice v prime-time, na aký si kedy pamätala.

Súčasnému vedeniu programu pod Antonom Šulíkom však netrvalo dlho a práve tento prepadák dokázalo napodobniť. Podarilo sa mu to rovno na sviatočný Nový rok v hlavnom čase, kedy býva pri obrazovke výrazné množstvo divákov.

RTVS pripravila do hlavného programu Jednotky 1. januára zmenu oproti pôvodne vydaným oficiálnym programovým plánom, keď avizovanú klasiku Majster Kat zosunula na 21:05 a na 20:30 nepochopiteľne zaradila zostrih koncertu symfonického orchestra Slovenského rozhlasu z roku 2018, ktorý RTVS zaznamenala.

 


Postaral sa o programové absurdity aj škandál za pol milióna. Ťapák v RTVS skončilČítajte →

Po zopakovaní novoročného príhovoru prezidentky Zuzany Čaputovej tak Jednotka miesto očakávanej klasiky odvysielala „päť variácií na vlastné témy pre veľký symfonický orchester“, keď v podaní orchestra Slovenského rozhlasu odzneli Metamorfózy od skladateľa Eugena Suchoňa.

Nečakaný program ako vyšitý pre žánrovú Dvojku, o ktorom milovníci orchestrálnej hudby ani nemali tušenie, na univerzálnej Jednotke v najkľúčovejšom čase o 20:30 totálne prepadol. 

Kým reprízu príhovoru prezidentky sledovalo ešte vyše dvestotisíc divákov, po začatí koncertu húfne odišli. Program nakoniec priemerne sledovalo 40-tisíc divákov a podiel dosiahol 1,5 %. Priemer Jednotky je desaťnásobný. Bez nábehu príhovoru by bol výsledok ešte horší.

Jednotka si tak zopakovala prepadák z novembra 2019, kedy na podobných číslach skončil „veľký“ projekt vtedajšieho programového riaditeľa RTVS Mareka Ťapáka, Nero a Seneca. Ďalší projekt absolútne nevhodný pre Jednotku, navyše v prime-time, vybuchol s 37-tisíc divákmi a podielom 1,7 %. Samotné vedenie RTVS pritom malo očakávať minimálne trojnásobnú sledovanosť, zlyhanie ani neúspech však nikdy nepriznalo. Projekt bol pritom veľkým škandálom, keď koncesionárskych poplatníkov stál pol milióna eur.

Čítať viac...
Nahor