Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Česká televize

Pikošky

RTVS odvysiela ďalší oceňovaný seriál od susedov! Zakúpila práva na televízny hit ČT

Po výnimočnom projekte Ochranca siahla slovenská verejnoprávna televízia aj po ďalšom originálnom projekte Českej televízie.

Vôbec k rekordným patrí tohtoročné leto z pohľadu výskytu českých seriálov na slovenskej obrazovke.

Po tvorbe spriaznených televízií od susedov siahli naraz netradične všetky tri veľké televízie, ktoré českými seriálmi vypĺňajú hneď štvoricu večerných okien.

RTVS odkúpila od ČT seriál Ochranca, Markíza si od nej poistila rodinnú sériu Špunti na cestě. Zároveň od Novy prebrala komediálny seriál Co ste hasiči, ktorý už stihla po dvoch vysielaniach stiahnuť z prime-time a odsunúť hlbšie do noci. Joj navyše od Primy zakúpila práva na komediálnu kriminálku Dvojka na zabitie.

 


Okamžitá stopka nového seriálu na Markíze: Náhrada Hornej Dolnej skončila pohromou!Čítajte →

Do hlavného vysielacieho času sa na slovenskej obrazovke pritom v ďalších mesiacoch dostane aj ďalší český seriál.

Tentokrát pôjde opäť o jednu z oceňovaných sérií Českej televízie, ktorej sa v minulom roku podarilo uviesť na obrazovky niekoľko výnimočných projektov.

Na jeseň 2021 to bol spomínaný seriál Ochranca, ktorý otváral tabuizované témy zo školského prostredia. ČT pritom tento projekt rozvinula na viacerých úrovniach, keď každú tému z jednotlivých epizód rozobrala aj v nasledovnej televíznej diskusii.

V prvej polovici roka 2021 sa zas televíznym hitom stala dramatická séria Kukačky, po ktorej práve najnovšie siahla aj RTVS.

Kukačky sú príbehom mladého manželského páru, ktorý zistí, že vlastný syn nie je ich. Keď sa dozvedia, že na pôrodnici došlo k zámene novorodencov, musia sa rozhodnúť, čo ďalej. K zámene došlo v malom meste a ovplyvňuje tak životy nielen rodín, ale aj miestnych obyvateľov. Príbeh sa dotýka až tajomstiev miestnych obyvateľov z minulosti, ktoré pod ťarchou kritickej chvíle vyplávajú na povrch.

Kukačky patria medzi najúspešnejšie projekty Českej televízie.

Seriál priniesol celkovo 13 častí, v piatkovom prime-time ho od januára do začiatku apríla 2021 sledovalo pravidelne okolo 1,6 milióna divákov starších ako 15 rokov. Podiel na trhu dosahoval úroveň v priemere okolo 36 %, pričom nad tridsaťpercentnou hranicou sa Kukačky držali aj v obchodných cieľových skupinách. Zaujali tak aj mladé publikum.

RTVS zakúpila práva na seriál Kukačky od októbra 2022.

Vysielacie práva má k dispozícii na dva roky, dá sa tak očakávať, že so seriálom môže počítať aj pre jarné vysielanie budúceho roka.

Česká televízia pritom už teraz nakrúca pokračovanie seriálu.

ČT počíta s novou druhou sériou od januára 2023, pričom opäť chce odvysielať celkovo 13 dielov seriálu. Dejovo nadviažu tam, kde skončila prvá séria. S nakrúcaním sa začalo v priebehu júla.

 

Čítať viac...
Nahor