Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS mala o zápasy Európskej ligy Trenčína s Hull City záujem! Na čom rokovania stroskotali?

Futbalový klub AS Trenčín si sťažuje, že televízie neodvysielajú jeho zápas v predkole Európskej ligy s atraktívnym mužstvom Premier League. A to napriek tomu, že ho ponúkal len za 5 000 eur.

Usilovali sme o práva na zápas Trenčín – Hull City. Kvôli prehnaným finančným požiadavkám zo strany vlastníka práv, sme však neboli schopní tento zápas získať,“ znie stanovisko Slovak Sport k otázke, prečo neodkúpil práva na domáci Trenčína s tímom Premier League Hull City. Televízia hovorí o prehnaných finančných požiadavkách, kým AS Trenčín na tieto vyjadrenia zareagoval odkrytím sumy, ktorú za prenos požadoval.

„AS Trenčín mal záujem, aby zápas bol vysielaný niektorou zo slovenských televíznych spoločností. Chceli sme fanúšikom na celom Slovensku priniesť súboj nášho klubu proti účastníkovi Premier League a finalistovi Anglického pohára (FA Cup). Všetky slovenské televízie dostali rovnakú ponuku. Klub bol ochotný ustúpiť z pôvodných požiadaviek natoľko, že cena za prenos pokrývala náklady spojené s vysielaním zápasu. Za prenos sme požadovali sumu 5000 eur, čo je dokonca nižšia cena než sa platí za odvysielanie zápasu z Fortuna ligy. Dostali sme síce ponuku predať práva na televízny prenos za nulu, ale to sme si nemohli dovoliť. Dostali by sme sa totiž do situácie, v ktorej nechceme byť,“ píše klub v stanovisku.

Ďalšou z televízií, ktorá mohla a v tomto prípade pravdepodobne aj mala siahnuť po právach, je RTVS, ktorá napríklad vysiela aj zápasy Slovana v predkolách Ligy Majstrov. Televízia tvrdí, že o práva mala záujem, no rokovania stroskotali na neistej situácii ohľadom odvety. Divákom by tak televízia nebola schopná priniesť rozhodujúci odvetný zápas, čo by opäť len pobúrilo divákov.

RTVS mala ambíciu o odvysielaní oboch zápasov AS Trenčín napriek tomu, že na zápasy nemala plánované financie v rozpočte na rok 2014. Zápasy chcela priniesť za rovnakých podmienok ako súboje Slovana Bratislava, ktorý bojuje o účasť v najprestížnejšej európskej súťaži Lige Majstrov. Partner však nebol schopný garantovať vysielacie práva na odvetu, RTVS sa preto nemohla vystaviť riziku neprijateľných finančných nákladov za odvetu v Anglicku. Keďže diváci sú pre nás prvoradí, nechceli sme ich tak ochudobniť o možnosť sledovať odvetný zápas tohto futbalového súboja,“ píše televízia v stanovisku pre Mediaboom.sk.

Po právach nakoniec nesiahla ani Markíza, ktorá kupuje športové prenosy najmä pre menšiu stanicu Dajto. To nedávno odvysielalo prípravné zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie, obe stanice pravidelne prenášajú kvalifikáciu a preteky F1, najväčším športovým eventom Markízy sa stal hokejový turnaj ZOH 2014.

 

 

 

 

Čítať viac...
Nahor