Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

RTVS kritizovaná za olympiádu v Riu! Trapasy moderátorov, prečo chýbajú niektoré prenosy Slovákov?

Diváci vyjadrujú sklamanie z olympijského vysielania telerozhlasu, nie za všetko však môže.

Časť športových divákov opäť nachádza útočisko na českých staniciach. Dôvodom je nespokojnosť s vysielaním Letných olympijských hier 2016 na RTVS.

Telerozhlas čelí kritike vo viacerých smeroch, nie vo všetkom však pochybil on. Najväčšie rozhorčenie divákov spôsobila absencia niektorých priamych prenosov, chýbal napríklad tenisový zápas Anny Karolíny Schmiedlovej.Asi ste si nestihli všimnúť, že momentálne hrá naša jediná tenistka na OH svoj zápas 2. kola. Hlavne, že máte desať streamov na webe a na dvoch dávate ten istý box, na ďalšom kone, na inom volejbal… myslel som, že priorita je vysielať našich športovcov, ale asi som sa mýlil,“ napísal jeden z divákov na sociálnej sieti RTVS. Tá však priamy prenos ponúknuť nemohla. „Tento zápas nebol v ponuke priamych prenosov, ktoré sme mohli zaradiť do vysielania, táto ponuka sa pripravuje v Brazílii, nie v RTVS,“ zareagovala televízia.

Kritike televízia čelí aj za to, že v televíznom vysielaní ponúka reprízy i v čase, keď sa na niektorých športoviskách už bojuje. Prenosy tak prináša len cez internetové streamy. V tomto prípade sa RTVS riadi podľa všetkého diváckym potenciálom športov, miesto menej atraktívnych disciplín vysiela zo záznamu vrchol z predošlého dňa, najmä z nočného olympijského programu.

Nový olympijský deň otvára RTVS zvyčajne o 14:00 polhodinovým štúdiom na Dvojke. Počas neho sa neraz mení na študentskú televíziu. Televízia totiž na najväčšiu udalosť roka nasadzuje ako moderátorov mladé tváre, ktoré zverenú úlohu nezvládajú. Slabým článkom je ďalšia žena v tíme Dominika Komrhelová, ktorá už tento rok dostáva dôveru RTVS na najväčších podnikoch. Ako v štúdiu futbalového Eura 2016 tak aktuálne počas olympiády však podáva podpriemerné rozpačité výkony, ktoré nie sú hodné veľkosti týchto podujatí.

Na menších udalostiach sa zatiaľ mal ostať učiť aj bývalý triatlonista a aktuálny redaktor RTVS Andrej Bartáloš, ktorého stres zviazal natoľko, že sa nevyhýba pravidelným brbtom vo svojich vstupoch a komolením viet. Suverénne nepôsobí ani známa tvár Matúš Mažec. Všetkých okrem iného zväzuje aj nutný pohyb po štúdiu, ktorým chcú tvorcovia oživiť priebeh štúdia, prináša však len viac rozpakov a trapasov.

Čítať viac...
Nahor