Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Dominika Rošková, Richard Autner v Let´s Dance, zdroj: Markíza

Pikošky

Autner po odchode z Nemocnice: Prehovoril o návrate, v Markíze sa stáva favoritom Let´s Dance!

Herec po nedohodnutí sa na pokračovaní v seriáli Joj začína excelovať na obrazovke konkurencie.

Jedna z najdôležitejších seriálových postáv Nemocnice skončila.

Stále mladá herecká tvár Richard Autner patril po boku Nely Pociskovej k ústrednej hviezde nemocničného seriálu, ktorý je s výnimkou Ivety najsledovanejším programom na obrazovke Joj už od svojho štartu na jeseň 2021.

Popri nabitej hereckej zostave práve Autner s Pociskovou stvárnili ústrednú romantickú dvojicu, okolo ktorej sa odohrávala jedna z hlavných dejových línií seriálu.

Na rozdiel od iných romantických dvojíc, táto nakoniec šťastný koniec nenájde.

Uprostred januára  prišla prekvapivá správa, keď Markíza ohlásila Autnera v celebritnej zostave novej 8. série tanečnej šou Let´s Dance.

Účinkovanie Autnera na konkurenčnej obrazovke začali postupne sprevádzať správy o jeho konci v seriálovej Nemocnici. Nemalo sa tak pritom udiať z jeho vlastnej vôle.

Postupný koniec v Nemocnici

Odchod Autnera z Nemocnice sa mohol začať črtať ešte pred jeho angažmánom v Let´s Dance.

Jeho seriálová postava chirurga Romana dostávala v seriálovom deji už dlhší čas menší priestor, než tomu bolo v prvých sériách. Samotný Autner pritom podľa viacerých informácií mal mať záujem na pokračovaní v seriáli.

Tvorcovia však postupne začali uprednostňovať iné dejové línie aj novšie herecké posily v seriáli.

Až následne sa Richard Autner mal rozhodnúť pre účinkovanie v celebritnej šou Let´s Dance, pričom pred časom už rovno skončil s nakrúcaním seriálovej Nemocnice.

„Doktor Roman Varga, ktorého hrá Richard Autner, odíde z Nemocnice svätého Martina na Kliniku Rity Bílej do Košíc,“ povedala PR manažérka Joj, Katarína Nosková.

Vrátiť sa viac nemusí

K odchodu Autnera zo seriálu došlo práve v týchto častiach, v Nemocnici sa viac neobjavuje od minulého týždňa.

Herec naznačuje, že do seriálu sa už vrátiť nemusí.

„V podstate sa dá povedať, že áno,“ odpovedal prednedávnom na otázku Nového času, či v Nemocnici skončil definitívne.

„Let’s Dance je projekt, ktorý zaberá naozaj obrovské množstvo času vrátane prípravy a prenosov, tak prišlo k takej dohode, že bude lepšie, keď projekt Nemocnica na nejakú dobu opustím, možno navždy, neviem, ale teraz je to tak,“ doplnil.

Markíze prihrala adepta na výhru

Zaujímavosťou je, že Autner opustil seriálový dej v Nemocnici presne v momente, kedy sa z neho stáva čierny kôň najdrahšej celebritnej šou Markízy.

Jojka uvoľnením herca zo svojho seriálu prihrala konkurencii nečakaného adepta na výhru Let´s Dance, keď Richard Autner od prvého kola prekvapuje mimoriadne dobrým tancom.

Po súčte dvoch doterajších kôl 8. série Let´s Dance obsadil Autner dokonca prvú pozíciu v hlasovaní poroty.

V prvom kole sa so ziskom 28 bodov delil o prvú priečku s Henrietou Farkašovou a Helenou Krajčiovou, v druhom kole jeho bodový zisk porástol na 32, pričom o dva body ho predbehla iba Gabriela Marcinková.

Adela Vinczeová ho už zaradila do kategórie celebritných tanečníkov k Jánovi Koleníkovi, ktorý suverénne ovládol siedmy ročník šou.

Jojka však z aktuálnej popularity Richarda Autnera po odchode z Nemocnice nevyťaží.

Presne opačný krok urobila televízna dvojka minulý rok na jar, kedy sa rovno tri veľké celebritné mená 7. série Let´s Dance – Diana Mórová, Ján Koleník a Attila Végh, stretli aj v jej novom seriáli Ultimátum. Do vysielania ho nasadila presne v čase prebiehajúceho Let´s Dance. Pomohla si tým aj pri promovaní vtedajšej novej minisérie.

Nemocnica bude pokračovať

Jojka so seriálovou Nemocnicou plánuje pokračovať aj naďalej.

Ako sme exkluzívne informovali, seriál by sa mal dočkať ešte jednej série a vo vysielaní Joj by tak nemal chýbať ani na jeseň 2023.

Televízia však súčasne už pracuje na príprave nového rodinného seriálu Ranč, ktorý sa stane nástupcom Nemocnice a vo vysielaní ju vystrieda. Joj po prvýkrát projekt predstavila ešte koncom minulého roka.

S nakrúcaním Ranča by podľa prvých informácií mohla začať v tomto roku.

 

Čítať viac...
Nahor