Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Riaditeľ Markízy o novinke Joj Rok koňa: Ak chcú okopírovať náš seriál, nech sa páči!

Matthias Settele sa zatiaľ neobáva, že by Rok koňa mohol znamenať pre Markízu väčšiu hrozbu.

Už najbližšiu jar môže dôjsť na slovenských obrazovkách k ďalšiemu veľkému súboju. Aj keď sú podrobnosti ohľadom nasadenia veľkej seriálovej novinky Joj, Rok koňa, zahalené rúškom tajomstva, mnohé indície dávajú tušiť, že nie je vylúčená bitka medzi dvomi seriálmi, za ktorými stojí tá istá osoba.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Danica Haláková, spoluautorka Búrlivého vína či Chlapi neplačú, chce priniesť po viacerých stránkach lepší seriál než je najmä večerný ťahák Markízy, riaditeľ lídra, Matthias Settele, sa však obáva, že pôjde len o kópiu Búrlivého vína. Napriek tomu, že jeho denný seriál bez problémov funguje, keď ho pravidelne sleduje vyše 700-tis. Slovákov (12+), nemusí to byť zárukou úspechu pre Joj.

„Markíza a Joj sú veľmi odlišné stanice. My máme Teleráno 18 rokov, konkurencia sa do tohto typu projektu pustila nedávno. Kópia nikdy nie je taká dobrá ako originál. To isté platí o šou, ktorá u nás vlani štartovala so 40-percentným podielom a u konkurencie má teraz 28 percent,“ povedal v rozhovore pre Nový Čas.

Aj keď nič nie je nemožné, Settele si nemyslí, že by obdobná novinka mohla zafungovať podobne ako Búrlivé víno.Čiže ak Joj chce vyrábať taký seriál ako Markíza, okopírovať ho, nech sa páči. Veci, ktoré u nás fungujú, nebudú automaticky úspešné aj inde, ale platí to aj v opačnom garde,“ dodáva.

Rok koňa bude už takmer naisto jarnou záležitosťou Joj. Podľa všetkého to bude jej najväčší ťahák. Marcel Grega už pár mesiacov po svojom nástupe vyhlásil, že stratégia televízie smeruje k zmenšeniu počtu nových formátov na sezónu, nakoľko v ostatnom čase ich stanica prinášala príliš veľa a diváci sa v novinkách strácali. Všetky informácie o novinke Rok koňa si môžete prečítať v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor