Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

Rádio_FM zverejnilo nominácie šiesteho ročníka Radio_Head Awards

Rádio_FM zverejnilo nominácie šiesteho ročníka Radio_Head Awards. Fanúšikov domácej hudby v prvom kole hlasovania najviac zaujali Jana Kirschner s piatimi nomináciami a nováčikovia Walter Schnitzelsson, ktorí bodujú až v štyroch kategóriách, vrátane hlavnej Album roka.

Rovnaký počet nominácií získali aj Korben Dallas, ktorí majú v kategórii Singel roka až dve skladby – Beh a Otec. O ceny „rádioheadkov“, ktoré podľa návrhu Bety K. Majerníkovej vytvorila sochárka Mira Podmanická, zabojujú aj Modré hory, Zlokot, Vec či Billy Barman. V žánrových kategóriách sa objavili mená Miloš, Brainscan, Sensoreal, Vandali, Katarzia, AMO či BoyBand.

K štyrom hlavným kategóriám v druhom kole pribudli aj žánrové – Hip Hop/Rap/RnB, Hard and Heavy, World Music/Folk, Elektronická hudba a tiež Jazzová a Klasická hudba, ktoré sú v tomto roku novinkou. O nomináciách v šiestich žánrových kategóriách rozhodovali odborné poroty zložené z odborníkov v jednotlivých žánroch.

Na cenu album roka podľa kritikov sú vďaka ostatným albumom nominovaní Jana Kirschner, Korben Dallas, Modré hory, Nvmeri a Zlokot. Rádio Devín počas večera udelí cenu Hudobný počin, o ktorej rozhodnú odborné poroty zo žánrov Jazzová a Klasická hudba.

Hlasovanie v 2. kole, ktoré prebieha na webe radiohlavy.sk, potrvá do 23. februára. Sošky „rádiohláv“ sa budú rozdávať 30. marca v Starej tržnici v Bratislave. Vstupenky na slávnostný večer sú už dostupné v predajnej sieti Ticketportal.

Kompletný prehľad nominácií Radio_Head Awards nájdete TU

TS Rádio_FM

Čítať viac...
Nahor