Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Radikálny škrt cez rozpočet: Markíza vyfúkla Joj aj RTVS kompletné práva na kľúčovú ligu!

Markíza prekvapila partnerstvom, ktorým pripravila svojich konkurentov o strategický šport na ich obraze. Po novom Fortuna liga prejde na spoplatnené platformy.

V období, kedy komerčná televízia Joj aj verejnoprávna RTVS pracujú na spustení nových športových staníc, sa prekvapivo o pozornosť prihlásila konkurenčná Markíza.

Kým tá športovú stanicu spustiť neplánuje, v ostatných mesiacoch rozbehla vyjednávania o strategickom partnerstve, ktorým by svojim konkurentom spravila poriadny škrt cez rozpočet.

Markíza totižto od najbližšej sezóny získala kompletné exkluzívne práva na vysielanie najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna liga, ktorá bola dôležitým športom pre oboch televíznych konkurentov.

RTVS dlhodobo vysielala zápasy Fortuna ligy na Dvojke, inak tomu nie je ani v tomto ročníku. Zároveň vysiela tiež pravidelný magazín Fortuna ligy vždy v nedeľu dokonca v hlavnom vysielacom čase o 20:50.

 


Už tento rok môžu na Slovensku odštartovať dva veľké športové kanály! Od najväčších televíziíČítajte →

Rovnako pre Joj bola slovenská futbalová liga strategickým športom, ktorý tvoril základný kameň ponuky internetovej televízie Huste. Význam Fortuna ligy posilnil ešte viac v čase, kedy televízia v roku 2019 prišla pre svoju online platformu o práva na hokejovú Tipos extraligu.

Vtedajší šéf Pro hokeja Richard Lintner označil jej dlhoročné vysielanie na Huste zadarmo za chybu a dohodol práva pre stávkovú kanceláriu Tipsport. Ich sledovanie je odvtedy podmienené vytvorením stávky u kancelárie, čo napriek vlne kritiky platí aj v tejto sezóne.

Po novom už pritom Fortuna liga nebude, podľa všetkého, dostupná zadarmo.

Markíza totiž oznámila strategické mediálne partnerstvo, na základe ktorého by zápasy Fortuna ligy mali od júla 2021 bežať výhradne exkluzívne v jej skupine.

Je tak prakticky jasné, že v rámci televíznych prenosov sa zápasy opäť presunú na Dajto, a skončia tak na voľne dostupnej verejnoprávnej obrazovke.

O zápasy takto prídu všetci diváci, ktorí sledujú televíziu prostredníctvom bezplatnej antény. Markíza spolu s Dajto a Doma je dostupná iba v platenom balíku DVB-T.

Zároveň Fortuna liga po tomto ročníku skončí na Huste a kompletne prejde na platenú platformu Voyo.

Práve tú sa Markíza v rámci začlenenia pod nového majiteľa – skupinu PPF, chystá mimoriadne posilniť a postupne pridať výrazne viac exkluzívneho obsahu. Urobí tak aj v spolupráci s českou Novou a posilnením aktivít s operátorom O2, ktorí patria pod rovnakého majiteľa.

Čítať viac...
Nahor