Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV Markíza

Aktuality

Radikálny krok Markízy: Na telo dostáva okamžitú stopku! Tváre televízie sa vzbúrili

Markíza zažíva najturbulentnejší deň od konca 90. rokov.

Keď sa v roku 1998 viedol spolitizovaný boj o Markízu, pred jej budovou sa zhromaždili davy brániace jej ovládnutie vtedajšou vládnou mocou. Krátko na to sa konali parlamentné voľby, po ktorých skončila éra mečiarizmu.

Teraz sa len pár mesiacov od parlamentných volieb bojuje o Markízu opäť.

Dôvodom sú tlaky na podobu spravodajského vysielania televízie, s ktorým sa nestotožňuje časť zamestnancov, redaktorov a moderátorov. Napätie v Markíze sa definitívne stalo verejnou záležitosťou, keď o nej priamo v televíznom vysielaní prehovoril moderátor Michal Kovačič, a to bez vedomia vedenia.

Urobil tak krátko na to, čo Markíza rozhodla o zoškrtaní počtu premiérových vydaní Na telo v jarnej sezóne a verejne vyhlásila, že v priebehu leta bude zvažovať, s akou nedeľnou politickou debatou príde vo vysielaní v jesennej sezóne.

Napäté zákulisné vzťahy následne nabrali verejný charakter.

Za moderátora sa postavilo 95 zamestnancov a spolupracovníkov Markízy, ktorí vyzvali televíziu, aby sa do 3 dní písomne zaviazala, že Na telo bude pokračovať aj na jeseň – s pôvodným moderátorom aj dramaturgiou.

Pod výzvu sa podpísali aj výrazné televízne tváre ako moderátori Jaroslav Zápala, Danica Nejedlá, Lenka Vavrinčíková, Viktor Vincze, Dominik Matulaj, Ivana Zuzelková, Zuzana Čimová alebo redaktori Ján Tribula, René Medzihradský, Roman Ruttkay, Michal Hečko, Andrea Šprochová, Adel Ghannam, Gabriela Kajtárová, Martina Töroková, Viktor Serebryakov, Juraj Pruša, Branislav Tomaga, Lukáš Zuzelka, Marian Lechan či Dominik Matulaj.

Stopka pre Na telo

Čakalo sa na to, ako Markíza na situáciu zareaguje.

Na telo mali čakať ešte dve vydania – v utorok malo odvysielať internetovú reláciu Na telo plus a v nedeľu poslednú jarnú televíznu reláciu.

Markíza rozhodla, že po víkendovom vystúpení Michala Kovačiča v televíznom vysielaní Na telo pozastavuje.

Podľa televízie moderátor zneužil vysielací čas, za ktorý zodpovedá Markíza ako držiteľ vysielacej licencie. Voči Kovačičovi vyvodí dôsledky.

„Televízia Markíza, člen skupiny CME, ako oprávnený vysielateľ a držiteľ príslušných autorizácií, nesie redakčnú zodpovednosť za účinnú kontrolu nad obsahom vysielania. Vzhľadom na skutočnosti, ku ktorým došlo počas vysielania poslednej relácie Na telo v nedeľu 26. mája, v ktorej moderátor zneužil vysielací čas na prezentovanie osobných názorov v rozpore so zákonom o mediálnych službách a etickým kódexom novinára, preto pristupujeme k okamžitému prerušeniu vysielania relácií Na telo a Na telo PLUS. Vyvodenie dôsledkov za porušenie povinností zo strany zamestnanca je internou záležitosťou TV Markíza,“ uviedol PR manažér Lukáš Kočišek.

Na telo sa tak túto jar už neobjaví, pričom uplynulé nedeľné vydanie bolo, zdá sa, posledným pre Michala Kovačiča.

Ako sme exkluzívne informovali, už dlhší čas má byť jednou nohou na odchode z Markízy hneď niekoľko výrazných tvárí, ktoré sa zapojili do vzbury proti televíznemu vedeniu.

V televízii sa už dlhšie malo schyľovať k zmenám, s ktorými sa čakalo na skončenie jarnej televíznej sezóny. Situácia sa napokon vyostrila o niečo skôr.

 


Markízu môžu opustiť kľúčové tváre! Za Kovačiča sa postavili aj moderátori Televíznych novínČítajte →
Čítať viac...
Nahor