Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Henrieta Farkašová v Let´s Dance (zdroj: Markíza)

Pikošky

Let´s Dance zažíva najväčšie problémy v histórii: Henrieta Farkašová do ďalšieho kola nenastúpi!

Vo štvrtom kole nevystúpi ďalší tanečný pár, koniec hrozí jednej z najvýraznejších osobností.

Problémy v Let´s Dance nekončia.

Najdrahší televízny program jari zažíva v priebehu 8. série celý rad komplikácií, ktoré sa šou nevyhýbajú od samotného začiatku.

Jedine v prvom priamom prenose dokázalo podľa plánu odtancovať všetkých jedenásť tanečných súťažných párov, pričom od 2. kola televízia musí riešiť jeden výpadok za druhým.

Po konci tanečnej partnerky Maria Cimarra, rovno víťazky vlaňajšej série Let´s Dance Vandy Polákovej, a po následnom odstúpení celebritnej súťažiacej Márie Čírovej, sa v šou najnovšie nepredstaví ďalšia celebritná tvár.

Markíza potvrdila, že do 4. súťažného kola nenastúpi bývalá paralympionička Henrieta Farkašová.

Tá už v priebehu predchádzajúceho priameho prenosu priznala fyzické problémy. Prezradila, že v príprave na nové kolo Let´s Dance vynecháva pondelňajšie tréningy a čas venuje regenerácii.

Najnovšie však bude oddychovať niekoľko dní.

„Pre zdravotnú indispozíciu sa Henrieta Farkašová nebude môcť postaviť v nedeľu na tanečný parket. Rovnakou situáciou sme si, žiaľ, už prešli pri Márii Čírovej. To znamená, že najbližšie kolo nevystúpi, ale veríme, že ďalšiu nedeľu už bude všetko v poriadku a Henrieta s Marekom opäť divákom ukážu ich nadšenie z tanca,“ uviedla televízia.

Farkašová sa nakazila v priebehu týždňa koronavírusom a skončila v posteli.

„Henrieta je skvelá tanečníčka a mrzí ma, že v nedeľu nebude môcť vystúpiť.  Aj keď si všetci myslíme, že COVID už prešiel, stále je medzi nami. Zdravie je prvoradé a Henriete prajem skoré uzdravenie,“ dodal režisér šou Pepe Majeský.

Henrietu Farkašovú teraz čakajú rovnaké starosti, ako už predčasne vypadnutú Máriu Čírovú.

Najúspešnejšia slovenská paralympionička v histórii bude mať možnosť vynechať iba najbližší priamy prenos.

V prípade, ak sa bude chcieť vrátiť na tanečný parket, bude tak musieť urobiť najneskôr v 6. súťažnom kole, ktoré príde na rad v nedeľu 2. apríla. Inak bude aj ona nútená skončiť predčasne.

Toľko problémov nezažila

Pre Markízu ide v príprave Let´s Dance o vôbec najväčšie problémy v histórii tejto šou.

Podobnými komplikáciami si v uplynulých rokoch, počas prvých vĺn pandémie covidu, prešli televízne programy naprieč celým svetom.

Dobré známe sú aj prípady televíznych súťaží v Česku ako StarDance, ktoré je miestnou verziou Let´s Dance, alebo českej verzie Tvoja tvár znie povedome. Ich tvorcovia sa v rokoch 2020 či 2021 museli vysporiadať s viacerými výpadkami nielen medzi súťažiacimi, ale aj porotou.

Je paradoxné, že na Slovensku takto veľké komplikácie, spojené so zdravotnými problémami, postihli ťažiskovú televíznu šou až teraz.

Tvorcovia StarDance v roku 2021, uprostred rozbehnutej pandémie covidu, neverili, že sa im šou nakoniec podarí doviesť do úspešného konca a dovysielať ju kompletne do finále.

Živé prenosy počas pandémie so sebou priniesli mnoho komplikácií.

Až dva páry v priebehu súťaže odstúpili pre zdravotné problémy, naplno sa komplikácie súvisiace s covidom prejavili už v 3. kole, kedy v karanténe skončili dva tanečné páry a traja profesionálni tanečníci.

Podobné prípady sa vyskytovali v priebehu celej série, dvakrát sa po pozitívnom teste šou nezúčastnil dokonca jej porotca Zdeněk Chlopčík.

 

Čítať viac...
Nahor