Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pýtate sa

Kedy budú v predstihu? Prehľad vysielania a predpremiér Dunaja, Nemocnice či Mamy na prenájom!

Odpovedáme na najčastejšie otázky.

Nová televízna sezóna odštartuje predčasne už najbližší týždeň.

Kým väčšinu hlavných jesenných projektov spustia televízie klasicky na prelome augusta a septembra, k prvým súbojom dôjde už v najbližších dňoch vďaka pokračujúcemu zápoleniu Nemocnice s Dunajom.

V tomto článku odpovedáme na vaše najčastejšie otázky ohľadom vysielania seriálov a ich predpremiér na internetových platformách Voyo či JOJ Play.

Nemocnica

Čakanie na televíznu jeseň rekordne – až o dva týždne, skrátilo rozhodnutie Jojky vrátiť na obrazovky jej hlavný seriálový ťahák Nemocnica už od 22. augusta.

Vysielať ho bude v tradičné večery v utorky a štvrtky o 20:40.

Joj opäť plánuje seriál uvádzať vopred na svojej internetovej platforme JOJ Play v sekcii Premium, kde zvykne nové časti uvoľňovať po odvysielaní predošlého dielu v televízii.

V utorky by tak mala byť dostupná štvrtková časť a vo štvrtky zas nasledovná utorňajšia.

Tí diváci, ktorí nestihnú vysielanie seriálu v televízii a nebudú ho hľadať na internete, majú možnosť sledovať reprízy v soboty popoludní na JOJ Plus.

Tomáš a Diana

Spolu s Nemocnicou Joj od rovnakého večera 22. augusta vracia na obrazovky tohtoročný nový seriál Tomáš a Diana. Uvedie jeho 2. sériu.

Na rozdiel od prvej jarnej série, kedy sa vysielal v slabšom konkurenčnom prostredí na konci sezóny o 20:35, ho televízia po novom usádza v druhom pásme. Stabilnú dvojičku vytvorí práve s Nemocnicou, po ktorej sa bude vysielať každý utorok o 21:50.

Na JOJ Play sa seriál dostáva v týždennej predpremiére.

V televíznej repríze sa nové časti Tomáš a Diana budú vysielať v nedele o 20:10 na JOJ Plus.

Dunaj, k vašim službám

Na skorý augustový nástup Nemocnice okamžite zareagovala Markíza vytiahnutím jej aktuálneho seriálového highlightu Dunaj, k vašim službám.

Jesennú 3. sériu spúšťa od rovnakého dátumu 22. augusta. Aj dobový seriál bude naďalej obsadzovať dva večery v týždni – klasické utorky a štvrtky.

Seriál Markíza opakuje vždy na druhý deň doobeda na hlavnej stanici a následne aj v nedele podvečer na Doma.

Markíza potvrdila, že v prípade Dunaja bude naďalej uvádzať nové diely na Voyo v 24-hodinovom predstihu. 

Tí diváci, ktorí budú chcieť vidieť nové časti seriálu skôr, ako budú odvysielané v televízii, si ich nájdu na platforme v pondelky, resp. v stredy.

Televízna jednotka od tohto roka definitívne upustila od trvalej ambície ponúkať svoje programy v 7-dňovej exkluzívnej predpremiére. Po novom odstup od vysielania v televízii prispôsobuje podľa výrobných kapacít, ale aj strategicky tak, aby nekanibalizovala televízne vysielanie.

Na jar však Markíza v niektorých prípadoch nestíhala Dunaj divákom na Voyo pustiť ani o deň skôr.

Dôvodom boli problémy s výrobou, keď televízia urýchlila nástup seriálu na obrazovky a epizódy do vysielania uvádzala na poslednú chvíľu. V niektorých prípadoch sa finálna verzia epizód dokončila len pár hodín pred vysielaním.

Jesennú sériu vyrába Markíza intenzívne dlhé týždne a do problémov by sa už tentokrát dostať nemala.

Mama na prenájom

Diváci tiež čakajú na návrat podvečerných programov.

V pracovné dni sa tým najsledovanejším minulú jar stala denná séria Mama na prenájom, ktorá novú 2. sériu odštartuje v pondelok 4. septembra.

Premiérové epizódy bude Markíza vysielať od pondelka do piatka, a to bez ohľadu na to, či pôjde o pracovný deň alebo sviatok. Zreprízuje ich vždy v najbližší vysielací deň seriálu doobeda a taktiež v soboty cez deň v 5-dielnom maratóne na Doma.

Nedočkaví diváci by si prvú časť novej série Mamy na prenájom mali na platforme Voyo nájsť v prvý septembrový víkend.

Markíza zvykne epizódy v predpremiére na svojej platforme uvádzať deň dopredu, resp. následne po odvysielaní predchádzajúcej časti v televízii.

Pán profesor

Od pondelka 4. septembra o 20:30 štartuje na Markíze taktiež 5. séria rodinno-komediálneho seriálu Pán profesor. Nie je pritom vylúčené, že bude aj posledná.

Na Voyo by mali epizódy nabiehať v týždennom predstihu, prvú časť si tak nájdu fanúšikovia v predstihu ešte v auguste.

Pánovi profesorovi bude konkurenciu na obrazovke robiť komediálny seriál Hranica, ktorého novú 3. sériu štartuje Jojka v rovnaký večer 4. septembra. Po novom sa už bude vysielať iba v pondelky jedenkrát do týždňa.

Bez servítky

Skôr sa na obrazovky vráti denná reality šou Bez servítky.

Jojka jej novú sezónu štartuje o týždeň skôr, ako sa vráti Mama na prenájom, a teda od pondelka 28. augusta. Vysielať sa bude opäť klasicky od pondelka do piatka o 17:50, a to v pracovné dni aj sviatky.

Premiérové časti opakuje Joj vždy v najbližší vysielací deň reality šou ráno a taktiež v soboty a nedele od predpoludnia na JOJ Plus.

Na JOJ Play by sa diely mali objaviť vopred najneskôr v deň vysielania.

Čítať viac...
Nahor