Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Puškárová sa dostala do Financial Times, ďalšie svetové médium vyzdvihlo Slovensko!

Po tom, čo sa hlavné spravodajstvo Joj objavilo na CNN, sa zmienka vo svetovom médiu objavila aj o mimoriadnej relácii Markízy.

Slovensko je suverénne najúspešnejšou krajinou v boji proti koronavírusu, za čo vďačíme expresne prijatým opatreniam a spoločne s Českom s najzodpovednejším nosením rúšok v krajinách.

Práve na Slovensku pritom prístup k noseniu rúšok zaujal celý svet, nakoľko sa stal štandardom na televíznej obrazovke a pri vystúpeniach čelných politických predstaviteľov, kým inde vo svete to bolo nepredstaviteľné.

Slovensko sa pravidelne ukazuje ako vzor v zahraničných médiách, keď vyzdvihovaní v nosení rúšok bola prezidentka Zuzana Čaputová aj premiér Igor Matovič, rovnako príkladom sa naša krajina udáva v prijatých opatreniach, čo vyústilo do dramaticky lepšej situácie v šírení pandémie, než kdekoľvek v Európe.

Najnovšie Slovensko vyzdvihuje aj svetoznámy denník Financial Times, ktorý v článku rozoberal vplyv pandémie na náš kontinent. Informáciu priniesla Markíza. Denník si pritom rovnako, ako opatrenia prijaté vládou, všimol aj Mimoriadnu reláciu Markízy zo začiatku krízy, v ktorej si vôbec po prvýkrát čelní politickí predstavitelia a televízna moderátorka nasadili rúška.

Šlo o druhú Mimoriadnu reláciu, ktorú Markíza po vypuknutí krízy priniesla, pričom jej moderátorka Zlatica Švajdová Puškárová vtedy vytiahla pred hosťami Igorom Matovičom a Marekom Krajčím rúška s výzvou, aby si ich nasadili. Bolo to prvýkrát, kedy si politici či moderátor takto nasadili na obrazovke ochranu tváre.

V rovnakom období s nosením rúšok začala Joj a RTVS okrem iných relácií aj v hlavných spravodajstvách, Markíza sa na prekvapenie pridala značne neskôr a nechcela moderátorov maskovať. TA3 v tomto prístupe vytrvala doteraz a k šíreniu zodpovednosti a osvete sa ku ostatným televíziám nepridala.

Puškárová na vyzdvihnutie vo Finacial Times reagovala s dojatím. „Keď som išla do štúdia s tromi rúškami, myslela som iba na to, že ak si to dávame my, ľudia sa už nebudú za rúška hanbiť. Ani vo sne by mi nenapadlo, že sa to dostane až do jedného z najprestížnejších novín sveta. Pre novinára je to čosi mimoriadne a priznám sa, že ma to aj profesionálne dojalo. Predovšetkým je ale fantastické, že táto relácia akoby odkliala nosenie rúšok, ktoré nám očividne pomáhajú,“ uviedla.

Čítať viac...
Nahor