Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Nové projekty

Prvé fotografie Pečie celé Slovensko: Tu sa bude odohrávať najväčšia novinka RTVS!

Jednotka predstavuje ďalšie detaily svojej kľúčovej jesennej novinky.

Veľká pekárska šou Pečie celé Slovensko, ktorú RTVS uvedie na obrazovky od októbra, už má za sebou najdôležitejšiu fázu nakrúcania, ktorú stihla do príchodu leta.

Jednou z najdôležitejších častí celého formátu je samotné miesto, kde sa šou odohráva, pričom sa tak deje spravidla v prostredí kaštieľa či zámku a dôraz sa tak kladie ako na exteriér tak interiér, pričom kritériá vychádzajú zo samotnej biblie originálneho formátu The Great British Bake Off..

Portál Mediaboom.sk vás už koncom mája exkluzívne informoval o mieste, kde sa šou Pečie celé Slovensko nakrúca. RTVS doteraz miesto oficiálne nekomunikuje, nakrúcanie však prebehlo v kaštieli v Bernolákove, známom aj ako Theresia Chateau. Všetky informácie a fotografie zámku nájdete v tomto článku.

Práve na jeho záhrade vyrástol stan, ktorý je typickou súčasťou celej šou. V ňom sa odohráva zápolenie pekárov bojujúcich o výhru.

 


Veľká prehliadka: Kaštieľ, kde sa natáča televízna šou Pečie celé Slovensko!Čítajte →

„Celosvetovo obľúbená šou  sa odohráva vždy v rozprávkových priestoroch kaštieľov a záhrad v danej krajine. Nebude tomu inak ani na Slovensku a diváci sa môžu tešiť nielen na skvelé koláče a dezerty, ale aj na unikátny vizuálny zážitok. Pre prvú sériu si tvorcovia zvolili kaštieľ neďaleko Bratislavy, kde bol postavený stan s kompletným kuchynským zázemím pre súťažiacich. Natáčanie prebiehalo nielen v stane, ale v interiéroch a exteriéroch kaštieľa, ktorý dotvára priam rozprávkovú atmosféru,“ uvádza RTVS.

Stavba a finalizácia súťažného stanu trvala 2 týždne, počas ktorých bolo vytvorené kompletné kuchynské zázemie pre 12 súťažiacich vrátane backstage kuchyne a produkcie. Dizajn stanu pripravil architekt Dano Šichman.

„Som presvedčený, že máme najkrajší stan zo všetkých svetových stanov projektu Bake Off. Tušil som, že to bude pekné a vkusné, ale to, čo som videl pri prvom kontakte som nečakal. Len som tam stál s otvorenými ústami a fotil si to – zbytočne. Pretože, až potom sa zapli všetky svetlá a až vtedy som zostal bez slov. To všetko bolo dotované tým, že areál kaštieľa ponúkal množstvo prostredí na nakrúcanie. V každom rohu niečo iné a pekné. Spomínam si na len tak skákajúce zajace cez krásny areál parku,“  uviedol moderátor šou Milan Zimnýkoval.

Zdroj: TS RTVS

Čítať viac...
Nahor