Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Prima ako prvá z českých a slovenských staníc reštartovala seriálovú výrobu, točí aj jej najväčší hit

Česká televízia Prima spomedzi českých a slovenských staníc obnovila nakrúcanie seriálov ako prvá. Kým na Slovensku vláda povolila výnimku na rúška pri nakrúcaní seriálov alebo filmov len tento pondelok, v Česku sa tak stalo už skôr, čo uvoľnilo tvorcom aj televíziám ruky.

Prima reštartovala nakrúcanie aj svojho aktuálneho najväčšieho seriálového hitu Slunečná, s ktorým sa jej túto jar podarilo mimoriadne zabodovať. Po prvýkrát v histórii sa jej vďaka nemu podarilo v utorky a štvrtky nielen uspieť, ale navyše aj poraziť dlhoročne neohroziteľnú Ordináciu v ružovej záhrade, ktorú Nova vysiela už od roku 2005. Prima tak tento rok zažíva podobný úspech, ako Joj pred rokmi v zlatých časoch Paneláku.

Slunečnú pritom Prima vysiela aj počas týchto týždňov. V zásobe mala pripravených dostatok epizód, osekala ju však z dvoch na jednu epizódu do týždňa. Drží tak divácky návyk a, podľa všetkého, reštartovaním výroby stihne na už skôr nakrútené diely nadviazať aktuálne vyrábanými.

Česká Prima reštartovala výrobu seriálov uplynulý piatok. Okrem Slunečnej opäť roztočili aj dlhoročne vysielaný seriál Modrý kód.

Pri nakrúcaní v Česku počas aktuálnej pandemickej situácie platia podobné pravidlá, aké boli prijaté na Slovensku. Všetci umelci a herci musia prejsť testami na COVID-19, ktoré nesmú mať viac ako 4 dni a každých 14 dní počas priebehu nakrúcania ich musia obnovovať. Nosenie rúšok platí bez výnimky pre všetkých, herci si ich skladajú iba na „ostrú“, teda priamo počas nakrúcania. Maskérky okrem rúšok nosia aj ochranné štíty.

Čítať viac...
Nahor