Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Ya Cok Seversen (If You Love)

Aktuality

Na Doma mieri rekordná turecká novinka: Poznáme hlavné telenovely pre rok 2024!

Nosné premiérové seriály ženskej stanice Markízy pre budúci rok sú známe.

Po dvoch rokoch plných experimentov a zmien v programovej štruktúre sa Doma opäť stabilizuje, pričom po čase sa môže vrátiť k tomu, čo na jej obrazovke fungovalo najlepšie.

Ženská stanica už vie, aké seriály bude ponúkať v budúcom roku, pričom po období, ktorému dominovali retro latinsko-americké seriály, môžu opäť hrať prím premiérové turecké série.

Najdlhšia telenovela v histórii Doma

Doma ako vlajkové lode pre rok 2024 prichystala trojicu nových tureckých seriálov.

Nosnou novinkou sa stane historicky najdlhšia telenovela, aká sa kedy objavila vo vysielaní ženskej stanice Markízy. Ide o dramatický seriál Canim Annem (A Mother´s Love), ktorý sa výrazne odlišuje od bežne vysielaných tureckých seriálov.

Na rozdiel od ostatných telenoviel, ktoré v origináli ponúkajú vyše 2-hodinové epizódy a menší počet častí, sa séria Canim Annem vysielala aj v Turecku ako denný seriál, ktorý mal klasickú európsku stopáž na úrovni 45 minút.

Doma tak odvysiela seriál v jeho originálnej podobe, pričom k dispozícii bude mať až 350 častí. 

Ide o mimoriadnu porciu epizód, akú bežne seriály na ženskej stanici nedosahujú.

Pre stanicu je stávka na takto dlhý seriál veľkým riskom – vyrobiť totiž musí dabing na všetky časti, pričom úspech nemá zaručený. Neúspech s dlhou telenovelou zažila pritom iba nedávno, keď jej vlani vôbec nevyšla stávka na dramatický seriál Zachránené životy.

Išlo pritom o jeden z najdlhších seriálov na Doma, ktorý mal cez dve stovky epizód – finišoval 207. časťou. Ešte o niečo viac častí by mala mať aktuálne vysielaná séria V hre je láska. Novinka rekordným spôsobom prekoná aj dĺžku latinsko-amerických telenoviel ako napríklad Divoký anjel, ktorý vrcholil 270. epizódou.

Denná dráma Canim Annem patrí medzi čerstvé seriály z Turecka, premiéru na televíznej stanici TV8 mala vo februári minulého roka a vysielala sa kontinuálne až do júla tohto roka.

Doma si môže veľa sľubovať o dojímavého príbehu, ktorý bude nápadne pripomínať koncept seriálu Mama na prenájom. Jeho dej však nebude odľahčený komediálnymi prvkami.

„Zeynep je nevinné dievčatko s chorobou srdca. Veľmi ľúbi svoju mamu, preto keď mama zomrie pri autonehode, boja sa jej to povedať. Čo keby to jej zoslabnuté srdce nezvládlo? Všetci spočiatku klamú, že mama len odišla na výlet, avšak malá Zeynep v jednej chvíli musí čeliť pravde. Dozvie sa tiež, že otec sa chce oženiť s inou. Srdce sa jej v tom momente zastaví… No stane sa zázrak a pred Zeynep zrazu stojí žena, ktorá vyzerá presne ako jej mama. Otec ťažkú situáciu vyrieši tak, že si podobne vyzerajúcu ženu najme, aby predstierala, že je jej skutočne „stratenou“ mamou, až kým Zeynep nebude môcť absolvovať operáciu. Ale pavučina osudov sa tým ešte viac prepletie…“ znie seriálový dej.

Návrat hereckej hviezdy z Lásky na prenájom

Druhou tureckou premiérou Doma pre rok 2024 je ďalšia zo série komediálne ladených telenoviel Ya Cok Seversen (If You Love), ktorá je zároveň najčerstvejšou pripravovanou novinkou menšej stanice Markízy.

Ide o čerstvý seriál, ktorý mal v Turecku premiéru iba tento rok. Vysielal sa v letnom období od júla do septembra 2023.

Pre Doma pôjde o jednu z dôležitých noviniek, ktorou bude chcieť nalákať divákov rekordne sledovanej telenovely Láska na prenájom.

Vysielala ju na jar 2022, pričom ide o poslednú nadpriemerne sledovanú premiérovú tureckú sériu z jej obrazovky.

Okrem toho, že novinka Ya Cok Seversen bude opäť stavať na odľahčenejšom komediálnom spracovaní deja, hlavnú mužskú hviezdu hrá herec Kerem Bürsin. V Láske na prenájom stvárnil Serkana.

Romantickú dvojicu s ním tentokrát vytvorí herečka Hafsanur Sancaktutan, ktorá je slovenským divákom zatiaľ neznáma.

„Leyla (Hafsanur Sancaktutan) je životom otesaná sirota, ktorá sa pridá k tímu podvodníkov, aby mala peniaze na pátranie po stratených rodičoch. Ateş (Kerem Bürsin) je plejboj z bohatej rodiny. Keď sa prvýkrát stretnú, neskončí sa to dobre. Avšak osud im to poriadne spestrí a zariadi, aby sa nevideli naposledy. A ako to už býva, protiklady sa začnú priťahovať…“ predstavuje seriál Markíza.

U tureckých divákov telenovela Ya Cok Seversen úspech nemala.

Jej sledovanosť postupne prepadávala do podpriemerov a dočkala sa iba 13 originálnych častí. Ide tak o jeden z najkratších seriálov, ktoré Doma odvysiela, po rozstrihaní tureckých epizód bude mať k dispozícii cez 40 dielov.

Tváre Sily ženy či Fatmagül

Naopak, k úspešnejším sa zaraďuje druhá budúcoročná dramatická turecká novinka Doma Evlilik Hakkinda Her Sey (Druhá strana lásky, All About Marriage).

Ide o adaptáciu britského seriálu The Split, ktorý tureckí tvorcovia spracovali do väčšieho počtu epizód.

Celkovo od septembra 2021 do mája 2022 ponúkla turecká televízna stanica Fox 33 dielov, v medzinárodnej distribúcii dostala miestna verzia spolu 104 epizód. Toľko by sa ich mala dočkať aj na Doma.

„Azra je úspešná rozvodová právnička, ktorá pracuje, rovnako ako jej sestra, v advokátskej kancelárii svojej matky. Ich klientmi sú najbohatší ľudia z Istanbulu. Po spore s matkou Azra firmu zo dňa na deň opustí a nechá sa zamestnať u konkurencie. A práve vtedy sa objaví jej otec, ktorý pred mnohými rokmi rodinu opustil a všetci ho považovali za mŕtveho…“ predstavila novinku Doma.

V seriáli sa objavia aj tváre, ktoré si diváci môžu pamätať z bývalých hitov na Doma.

Ústrednú postavu Azry stvárnila populárna turecká herečka Gökçe Bahadır a spolu s ňou aj Sumru Yavrucuk, známa z postavy Ebe Nine v telenovele Fatmagül, alebo Gökçe Eyüboğlu, ktorú diváci poznajú ako Ceydu zo seriálu Sila ženy.

Ďalšie seriálové premiéry

Popri telenovelách bude Doma svoj program naďalej dopĺňať aj kriminálno-dramatickými americkými seriálmi.

Do vysielania pripravuje novinku Bull, ktorá sa v zámorí dočkala až šiestich sérií a 125 epizód. Dramatická kriminálka z prostredia súdnej siene sa vysielala od roku 2016 do 2022, pričom sa stala tretím najsledovanejším seriálom po NCIS a Teórii veľkého tresku.

 


Markíza v roku 2024: Veľký nástupca Klamstva, stopka pre Superstar aj návrat Druhej šance!Čítajte →

„Jason Bull je brilantný, očarujúci a aj drzý, keď treba. Venuje sa právnemu poradenstvu a na to, aby so svojím tímom vyhrával prípady v súdnej sieni, skvelo kombinuje psychológiu, intuíciu a dáta založené na vyspelej technológii. Má niekoľko doktorátov a o ľudskej povahe toho vie veľa. Snaží sa do posledného detailu spoznať motiváciu porotcov, advokátov, svedkov či obvinených. V tíme má právnika, neurolingvistku, bývalú detektívku newyorskej polície, hakerku aj stylistu dolaďujúceho vzhľad klientov k procesom. Spolu vytvárajú stratégie, ktoré nakláňajú misky váh spravodlivosti v ich prospech a vyhrávajú súdy,“ uvádza anotácia.

Doma ponúkne tiež nové premiérové série už osvedčených titulov – 7. sériu odvysiela zo seriálu Dobrý doktor, 8. sériu dostanú Chicago Med a Chicago Fire.

Zdroj: Markíza

Čítať viac...
Nahor