Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Predstavujeme seriál Dr. Ema: Novinka prinesie výnimočný obraz, odštartuje v septembri

Prečítajte si všetky podrobnosti k seriálovej novinke televízie Joj Dr. Ema.

Už v septembri uvedie Joj jedinú seriálovú novinku tejto jesene, rodinný seriál Dr. Ema. Príbeh novinky sa bude točiť okolo psychologičky Emy Liškovej a jej klientov, keď každý týždeň televízia rozpovie jeden príbeh z jej poradne. Diváci spoznajú aj Eminho muža Tomáša, ich dcéru Simonu a taktiež Eminu matku Helu. Seriál tak bude sledovať nielen pracovný ale aj súkromný život doktorky Emy.

Aktuálne: Dátum štartu seriálu Dr. Ema je známy!

Joj seriál vďaka ženskému trojlístku prirovnáva k americkému seriálu Ženy z rodu Gilmorovcov. „Ak by sa Gilmore Girls odohrávali po 15 rokoch a na Slovensku, hrali by v nej Helena (Kronerová) a jej dcéra Ema (Norisová). Helena vychovávala Emu sama, bez chlapov. Z Heleny a Emy sa stali skôr kamarátky, ktoré majú svoj vlastný humor. Mama Hela sa zaujíma o dcériných klientov a radí im oveľa priamejšie ako psychologička Ema. Ema a Helena (dcéra a matka ) však spolu nebojujú – obe sa zaujímajú o osudy klientov a v prípade potreby spoločne hľadajú riešenie,“ približuje Joj.

Televízia odštartovala k seriálu aj televíznu kampaň, upútavky si môžete pozrieť v tomto článku. Seriálovú novinku taktiež teasuje prostredníctvom outdoorovej imidžovej kampane.

VIDEO: Joj už odštartovala kampaň k Dr. Eme, pozrite si ju

Televízia nový seriál promuje aj ako „vizuálne výnimočný„. Dôvodom je využitie kamier s optikou Arri Alexa, ktorá je charakteristická pre veľké finančne náročné produkcie či reklamné kampane. „Rodinný seriál s tematikou zložitosti ľudských vzťahov tak dostal nový, divácky zaujímavý rozmer,“ doplňuje televízia.

dr ema vyroba

Autorsky sa pod námet podpísala Kristína Cibulková, ktorá sa podieľala napríklad aj na dennom seriáli Deň a noc. S týmto seriálom má súvislosť aj predstaviteľka dcéry doktorky Emy, Natália Germániová, kde si zahrala jednu z hlavných postáv. Joj námet vyvinula vo vlastných kapacitách. Zuzana Krónerová a Milo Král sa stanú hviezdami aj nového seriálu Markízy Doktori.

Čítajte aj: Pobijú sa o hercov?! Joj aj Markíza plánujú obsadiť do nových seriálov rovnaké tváre!

Zatiaľ nie je jasné, kedy seriál odštartuje. Podľa našich informácií televízia zvažuje niekoľko variánt, jednou z možností je, že odštartuje už začiatkom septembra. Seriál dostane 14 častí.

Podrobnosti o seriáli Dr. Ema
Žáner: Rodinný seriál
Štart vysielania: september 2014
Periodicita: 1 x za týždeň
Réžia: Roman Fábian
Autorka námetu a scenára: Kristína Cibulková v spolupráci so scenáristickým tímom
Hrajú: Soňa Norisová, Zuzana Kronerová, Natália Germániová, Zuzana Haasová, Milo Kráľ, Pavel Višňovský a ďalší

sona norisova dr ema

O seriáli Dr. Ema
Doktorku Emu Liškovú (Soňa Norisová) navštevuje mnoho klientov. Poznajú ju nielen ako skvelú psychologičku, ale aj ako autorku článkov v známom ženskom časopise, v ktorom ozrejmuje vzťahy cez ženský pohľad na vec. Klienti prichádzajú za Emou riešiť svoje problémy týkajúce sa rodiny, vzťahov, starostí s dospievajúcimi deťmi, jednoducho so všetkým, s čím sa môže stretnúť každý z nás. Rozoberaný problém uvidia televízni diváci z niekoľkých pohľadov.

Ema rieši problém ako profesionál, jej mama Hela (Zuzana Kronerová) všetko posudzuje zdravým sedliackym rozumom. Zaujímavý je aj pohľad samotných klientov psychologickejporadne, ktorí vďaka doktorke Eme prichádzajú na to, kde robia chyby a riešia ich spôsobom im vlastným.

V seriáli budeme sledovať aj Emin súkromný život, ktorý vôbec nie je jednoduchý. Tak, ako dokáže pomôcť ostatným, o záchranu svojho vzťahu musí krvopotne bojovať.

Okrem jej partnera Tomáša (Milo Kráľ) sa divák stretne s jej dospievajúcou dcérou Simonou (Natália Germániová) a temperamentnou matkou Helou, s jej životným nadhľadom a neopakovateľným humorom.

Eminu najlepšiu kamarátku, bývalú spolužiačku a šéfredaktorku ženského časopisu Táňu hrá Zuzana Haasová.

Čítať viac...
Nahor