Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Pondelňajšie programy pri chladnom počasí mierne rástli, Susedia však potvrdili pád! Celkovo ich už predbehli aj Oteckovia

Susedia si začínajú zvykať na nové priemery, Inkognito sa popri nich vrátilo na svoje čísla.

Piata séria Susedov na priemery z jari už nestačí. Po minulotýždňovom páde seriál potvrdil pokles, keď napriek ratingovému nárastu na 9 % dosiahol podiel pod 25 %. Inkognito rástlo tento pondelok rovnakou mierou ako Susedia, s ratingom nad 7 % šlo podielovo pod 21 %. Televíziám aktuálne už pribúdajú diváci na základe ochladenia, aj práve preto sa podiely na trhu programov napriek ratingovému nárastu veľmi nepohli. Susedia už začínajú v celkovom publiku dosahovať len vlažné podiely, podobne ako Horná Dolná, v počte divákov ich celkovo videlo cez 420-tisíc, Inkognito ich malo 505-tisíc. Susedov už pritom v celkovom publiku predbehli podvečerní Oteckovia, tých si malo pozrieť v pondelok cez 450-tisíc divákov.

Farma po Susedoch na priemery Markízy nestačí, tento týždeň sa hýbala okolo 18 %. Opäť ju predbehlo reprízové Inkognito, ktoré malo ísť pod 23 %. Menšie stanice v pondelok dosahovali podobnú úroveň, zhodne sa hýbali zväčša okolo 4 %.

Spomínaní Oteckovia v komerčnej cieľovke šli podielovo pod 37 %, na svoje čísla spred krátkodobého nasadenia Hoď svišťom sa už vrátila Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá šla pod desiatku. Už budúci týždeň ju však chce Joj opäť presunúť, a to na 16:50, keď na 17:50 plánuje zaradiť premiéry Súdnej siene. Práve mimo konkurencie Mojej mamy však Oteckovia, paradoxne, vyskočili najvyššie, minulý pondelok aj utorok, kedy proti nim bežal Hoď svišťom, sa hýbali až okolo 41 %. Hneď v ďalšie dni po návrate Mojej mamy na 18. hodinu Oteckovia postupne mierne klesli.

Televízne noviny v pondelok prekročili 27 %, Noviny si pripísali podiel okolo 21 %. Celkovo správy Joj sledovalo cez 560-tisíc divákov, za celý deň ich predbehlo už len Počasie Markízy, ktoré bolo najvyššie aj komerčnej cieľovke pred Susedmi. TN-ky si pozrelo spolu cez 510-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor