Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Pokus s telenovelou nevyšiel! Joj sa lúči s Búrkou, vo vysielaní však nekončí

Diváci telenovely Búrka: Dobrodružstvo lásky si budú musieť zvyknúť na novú stanicu, na ktorej budú môcť rozpozeraný seriál sledovať. Joj po dvoch týždňoch došla trpezlivosť s telenovelovým pokusom, ktorý jej nepriniesol ani priemerné výkony.

Ani ďalší pokus s telenovelou Jojke nevychádza. Od 28. apríla na čas 17:15 trhová dvojka zaradila do vysielania mexickú novinku Búrka: Dobrodružstvo lásky, no evidentne televízia nedokázala osloviť divákov mimo vlastnej základne. Telenovela od prvej epizódy kontinuálne klesala, kým v prvý týždeň sa udržiavala aspoň v rozmedzí 11 – 13 %, tento týždeň podlieza 10-percentnú hranicu. Joj nepomohlo ani promo v Dobrom ráne, kedy do štúdia pozvala okrem vlastnej hovorkyne aj známe Missky v náväznosti na hlavnú hrdinku seriálu, ktorá je víťazkou Miss Universe 2010.

Joj však telenovelu nemaže z programu, od utorka 13. mája ju presúva na rovnaký čas (približne 17:20) na ženskú stanicu WAU. Doteraz sa v tomto čase vysielala šou Dom snov, tú stanica presúva na čas 20:40, v ktorom sa aktuálne vysielajú reprízy Búrky z popoludnia na Joj. Na hlavnom kanáli prázdny priestor po telenovele zaplní reprízová Súdna sieň. Pred nástupom Ochrancov na čas po piatej dokázala relácia dosahovať výkony na úrovni 22 – 24 %. Premiérové časti po 18:00 sa aktuálne pohybujú pod priemerom stanice.

Búrka nie je prvým pokusom Jojky s telenovelou. Jej najvýraznejší pokus prišiel ako reakcia na úspech Tisíc a jednej noci na Markíze, keď na leto 2011 nasadila ako prime-time “ťahák” telenovelu Láska v Istanbule. V programe však skončila po dvoch dňoch s výkonmi 11,1% a 10,3 %. Úspešné pásmo telenoviel na Markíze sa Joj pokúšala napodobniť aj v roku 2006, kedy na popoludnie zaradila telenovelu Divoška Rosaura. Ani tá však slávne nedopadla, pred odsunom na skoré ráno od roku 2007 dosahovala nízke podiely okolo 10 %. Joj nevyšiel pokus ani s licencovaným seriálom vyrábaným vo vlastných kapacitách Klan, ktorý sa dovysielal na menšej Pluske.

Čítať viac...
Nahor