Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Podvečer sa vo štvrtok prvýkrát dorovnal, Noviny vpredu aj u mladých! MS vo futbale štartovali postupne ako líder

Aj na RTVS sa rozbehol dlhoočakávaný kolotoč Majstrovstiev sveta vo futbale, Jednotke priniesol prvý zápas nadpriemer.

Mesačný turnaj Majstrovstiev sveta vo futbale odštartoval vo štvrtok prvým podvečerným zápasom. Víťazný duel domáceho Ruska so Saudskou Arábiou sledovalo na Jednotke nadpriemerný počet divákov, pričom sa v druhom polčase už dostal aj do vedenia. Ratingy mali v komerčnej cieľovke dosiahnuť hodnoty nad 3 a 4,5 % s podielmi pod 19 a 21 %. V prvom polčase viedla Markíza s blokom správ a Reflexom.

V druhej polovici zápasu už Markíze klesli Rodinné prípady, ktoré atakovali iba 17 %, viac divákov dokonca mal aj reprízový diel zo 16. hodiny. Joj, naopak, udržala s Moja mama varí lepšie ako tvoja všetkých divákov a dosiahla 16 %. Joj sa tak prvýkrát v tomto roku dotiahla o 18. hodine v pracovný deň na Markízu. Dorovnanie staníc ovplyvnilo aj spravodajskú hodinu, keď Televízne noviny klesli pod 25 %, Noviny, naopak, stúpli nad 24 %, pričom aj vďaka neskoršiemu vysielaciemu času o takmer pol ratingu vyhrali súboj. S odstupom vyše 100-tisíc divákov dominovali v celkovom publiku, kde ich sledovalo vyše 525-tisíc divákov, Televízne noviny ich mali vyše 420-tisíc.

Večer viedla o pol ratingu Joj s Inkognitom s vyše 7 % divákov a podielom pod 21 %, Dobre vedieť šlo pod sedem ratingov pri podieli takmer 19 %. Následné reprízové diely oboch programov dosiahli 18,5 %, resp. pod 17 % v prospech Inkognita. Zlaté časy celkovo sledovalo vyše 285-tisíc divákov (12+) s podielom pod 14 %, Inkognito tu malo cez 465-tisíc divákov, Dobre vedieť zas vyše 330-tisíc. Najsledovanejším programom dňa sa v oboch cieľovkách stalo Najlepšie počasie, následne sa umiestnilo Inkognito s Novinami.

Večer na menších staniciach dominovala Doma s Nikdy ťa neopustím a podielmi takmer 7 a 8,5 %, Profesionáli na Plus uhrali 6 %, X-Men: Wolverine zas 4,5 %. Vo štvorici po opici 3 na Dajto uhralo 4 %, kriminálky Wau sa hýbali okolo 3,5, 4,5 a 5,5 %.

Čítať viac...
Nahor