Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Plus čakajú zmeny v najsledovanejšom okne. Prinesie aj známu reláciu s domácimi videami

Menšia stanica si chce udržať prime-time okno so zábavným prorgamom, musí však robiť zmeny.

Plus sa v ostatnej dobe darí držať si nadpriemerné čísla a to ako počas dňa tak aj v prime-time. Po rokoch sa stanici darí aj v náročnejšom slote o 19-tej, v ktorom kedysi dominujúce spravodajstvo nedávalo šancu na úspech žiadnej konkurencii, postupne však sila správ opadáva.

Diváci menšej stanice sa však už od stredy budú musieť uspokojiť s menšou porciou kresleného seriálu Simpsonovci. Plus neraz vo svojej histórii šetrila seriál, ktorého epizódy už niekoľkokrát otočila, prime-time bude po novom otvárať americká relácia s domácimi videami Fórky, vtipky. V originálnom názve ide o známu šou America´s Funniest Home Videos, ktorú vysiela stanica ABC už od roku 1990 a aktuálne beží už 25. sezóna. Plus nezačne od počiatku relácie s archaickými epizódami, ale od 22. série vysielanej v rokoch 2011 a 2012.

Od ďalšieho týždňa, pondelka 6. októbra, bude Plus musieť meniť aj v najsledovanejšom okne pred 20-tou hodinou. Stanici sa míňajú časti fungujúceho seriálu Hoď svišťom, ktorý jej prináša nadpriemerné podiely okolo 6 – 8 %. Plus si síce vybudovala silné komediálne okno, avšak s pôvodnými sitkomami, čo televízii nedáva veľký priestor na pestrosť vo výbere seriálov. Opäť tak púšťa maratón Profesionálov, ktorí sa posledne vysielali v tomto okne na jar. V lete ich vystriedal sitkom Kutyil s.r.o, ktorý zas poslúži ako náhrada za Hoď svišťom v dennom vysielaní. Krátko po poludní totiž Plus vysiela dvojicu sitkomov, Hoď svišťom reprízuje z predošlého dňa a Profesionáli už idú svoj vlastný poobedný maratón.

Čítať viac...
Nahor