Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Televízia

Pečie celé Slovensko mieri do finále: Dátum vyhlásenia víťaza 2. série aj vianočného špeciálu!

Najsledovanejšia šou jesennej sezóny vstupuje do záverečnej vyraďovacej fázy.

Jedenásť rokov od prvého odvysielania pôvodne britskej šou The Great British Bake Off trvalo, kým v lokálnej verzii dorazila aj na Slovensko.

Formát sa po prvý raz vo Veľkej Británii objavil už v roku 2010, odkedy v rodnej krajine odvysielal už 13 sérií a obehol celý svet, keď sa adaptácií dočkal vo viac ako tridsiatich krajinách sveta.

Naša lokálna adaptácia pod názov Pečie celé Slovensko vstúpila na slovenské obrazovky pred rokom na jeseň 2021, kedy sa jej podarilo získať si pravidelne viac ako pol milióna divákov, pričom na diaľku porazila aj spevácku šou Superstar či Česko Slovensko má talent.

RTVS nemala dôvod váhať a napriek nákladnej výrobe nad úrovňou jedného milióna eur nakrútila na prelome jari a leta druhú sériu, ktorá v týchto týždňoch potvrdzuje popularitu láskavého formátu.

Ten svoj koncept stavia na mimoriadne príťažlivých interiéroch aj exteriéroch, nekonfliktnej atmosfére a žičlivých vzťahoch medzi súťažiacimi, ktorých spája sladké umenie a radosť z napečenia chutných dobrôt svojim blízkym.

Dátum finále 2. série Pečie celé Slovensko

Aktuálny druhý ročník Pečie celé Slovensko sa momentálne prehupol do svojej záverečnej fázy.

V súťaži tento týždeň ostala posledná pätica súťažiacich, na ktorých v nedeľu 27. novembra čaká už štvrťfinálový diel.

Následne v nedeľu 4. decembra prebehne na Jednotke rozhodujúce semifinále, ktoré určí najlepšiu trojicu pekárov druhej série a vytvorí finálovú zostavu pre posledné kolo súťaže.

Samotné finále 2. série Pečie celé Slovensko prebehne o tri týždne, naplánované je na nedeľu 11. decembra o 20:30 na Jednotke.

Bonusový špeciál

Vyhlásením víťaza druhého ročníka však šou na obrazovke neskončí.

Verejnoprávna televízia aj pre tento rok pripravila špeciálny celebritný diel, na rozdiel od minulého roka však ponúkne iba jediný. Kým vlani odvysielala dva špeciály so známymi osobnosťami pred Vianocami a na Silvestra, tentokrát ponúkne špeciál iba týždeň pred sviatkami.

Vianočné vydanie Pečie celé Slovensko plánuje Jednotka odvysielať v poslednú adventnú nedeľu 18. decembra o 20:30.

Pre silvestrovský večer zvolila RTVS pre tento rok iný program, keď po prvýkrát chce priniesť silvestrovský špeciál sobotnej šou Záhady tela.

Predbežné plány na Silvestra najsledovanejších televíznych staníc Markíza, Joj a Jednotka sme vám priniesli v tomto článku.

 


Silvester 2022: RTVS nahradí pečenie novým špeciálom! Jojka oživí obľúbenú šouČítajte →

 

Čítať viac...
Nahor