Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Televízia

Hermanov návrat na obrazovky: RTVS ho týždne odkladala, relácia pripomína kultovú Lampáreň!

RTVS ho avizovala ako nového moderátora Občana za dverami už od marca, nakoniec prejde relácia zmenami tento víkend.

Návrat Patrika Hermana do prakticky rovnakého formátu, aký ho pred rokmi preslávil, sa stáva realitou.

Jeden z najpopulárnejších moderátorov na Slovensku sa po mesiacoch mimo televíznych obrazoviek vracia ako nový moderátor relácie Občan za dverami, ktorá sa ako jedna z posledných systematicky venuje občianskej publicistike.

RTVS už vo februári oznámila, že vo svojom úspešnom nedeľnom formáte, ktorý vo vysielaní štartoval už v roku 2011, chystá sériu zmien, ktorých súčasťou bude aj nový moderátor Patrik Herman.

Toho na obrazovke preslávila práve občianska publicistika.

Herman sa preslávil ako moderátor dnes už kultovej relácie Lampáreň, ktorá sa venovala občiansko-právnym problémom divákov. Zverejnením na televíznej obrazovke a medializácii relácia nielen varovala pred rôznymi podvodmi, ale dopomáhala k riešeniu problémov.

Lampáreň začínala na obrazovke v roku 1998. Vysielala sa v nedeľné popoludnia v stabilnej dvojičke s politickou debatou Na telo, naposledy bola odvysielaná na konci roka 2013.

Novinky v Občanovi za dverami

Novinky v relácii Občan za dverami chcela RTVS predstaviť už v marci.

Po ohlásení pripravovaných zmien však minulý mesiac k úpravám formátu a odložil sa aj televízny návrat Patrika Hermana na obrazovky.

Občan za dverami nakoniec predstaví svoju vynovenú podobu tento víkend.

„Som rád, že môžem byť pri začiatku ďalšej etapy existencie relácie Občan za dverami. Problémov ľudí v tejto krajine neubúda, život je stále viac zložitejší a ťažší. To, že môžem byť súčasťou takejto relácie, mi opäť dáva príležitosť a pocit, že môžeme niečo zmeniť a aspoň trošku prispieť k tomu, aby bol život ľudí na Slovensku o niečo znesiteľnejší. Občan za dverami nie je obyčajná relácia, je to užitočná relácia, ktorá má veľkú pridanú hodnotu – snaží sa pomáhať ľuďom. Verím, že diváci privítajú zmeny, ktorými relácia prechádza a prijmú aj moju maličkosť ako spoločníka. Ďakujem aj mojim kolegom za prijatie a dôveru,“ vyjadril sa moderátor Patrik Herman.

Okrem výraznej moderátorskej posily televízia chystá aj ďalšie novinky, ktoré majú program obsahovo obohatiť aj zatraktívniť.

„Čiastočnými úpravami prechádza aj dramaturgia a vizuál. Relácia prinesie väčšie množstvo príbehov a pribudne aj nová rubrika Občan v akcii,“ uviedla RTVS.

Odkáže aj na Lampáreň

RTVS sa bude snažiť vyťažiť z moderátorskej posily čo najviac.

Relácii mení názov, do ktorého pridáva meno moderátora. Po novom sa bude volať Občan za dverami s Patrikom Hermanom.

Televízia zároveň zakomponuje do upraveného loga relácie vizuálny odkaz na jeho silné prepojenie s niekdajšou legendárnou Lampárňou. Jeho meno pridáva k logu Občana za dverami v podobnom vizuále, aký nieslo práve logo Lampárne.

Zaujímavosťou je, že Občan za dverami zdieľa s bývalou reláciou aj vysielací čas.

Lampáreň sa vysielala v nedele o 13:30 po politickej debate Na telo, Občan za dverami pokračuje v nedele o 13:00 po rovnako politickej diskusii O 5 minút 12. Vynovenú podobu relácia RTVS predstaví v nedeľu 16. apríla 2023.

Nové logo relácie Občan za dverami

Logo bývalej Lampárne

Zdroj: RTVS

Čítať viac...
Nahor