Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Legendárna Lampáreň opäť ožije: Patrik Herman sa vracia na obrazovky v známom formáte!

Jeden z najznámejších televíznych moderátorov sa vracia na obrazovky v podobnom formáte, v akom strávil takmer šestnásť rokov.

Už krátko po svojom nástupe sa nové vedenie RTVS blyslo mimoriadnou personálnou akvizíciou.

Do vlastných radov zlákalo jednu z najvernejších tvárí Markízy, Patrika Hermana, ktorý bol súčasťou slovenského televízneho lídra od začiatku vysielania v roku 1996.

V septembri 2022, len mesiac po príchode Ľuboša Machaja do pozície šéfa RTVS, obletela médiá prekvapivá správa o prestupe Patrika Hermana do verejnoprávnej televízie. Odchod dlhoročného moderátora Markízy sa však nezrodil náhodou a špekulovalo sa o ňom už dlhší čas.

Herman sa po prestupe do RTVS z obrazoviek stiahol.

Posledných deväť rokov v Markíze strávil ako jedna z tvárí magazínu Reflex, do ktorého sa presunul po konci jeho najznámejšej relácie na televíznej obrazovke.

Patrik Herman sa preslávil ako moderátor dnes už legendárnej relácie Lampáreň, ktorá sa venovala občiansko-právnym problémom divákov. Zverejnením na televíznej obrazovke a medializácii relácia nielen varovala pred rôznymi podvodmi, ale dopomáhala k riešeniu problémov.

Lampáreň začínala na obrazovke v roku 1998. Vysielala sa v nedeľné popoludnia v stabilnej dvojičke s politickou debatou Na telo, naposledy bola odvysielaná na konci roka 2013.

Náhradou Lampárne sa stal denný magazín Reflex, v ktorom sa však občianske témy striedajú s bulvárnymi či propagačnými príspevkami k programom Markízy.

Herman je známy dlhoročným angažovaním sa v charitatívnych projektoch. U televízneho lídra sa venoval Nadácii Markíza, prestupom do RTVS sa ešte viac zameral na rozvoj podobných projektov.

Rovnaký deň, rovnaký program

Pol roka po odchode z Markízy sa Patrik Herman vráti na televízne obrazovky v podobnom projekte, aký ho v minulosti preslávil.

RTVS už oficiálne potvrdila, že sa Herman stane novým moderátorom známej relácie Občan za dverami, ktorá je obdobou niekdajšej Lampárne.

Občan za dverami patrí k populárnym formátom RTVS a je jednou z mála občianskych publicistík na slovenskej obrazovke.

S Lampárňou zdieľa prakticky identický vysielací čas, keď sa taktiež vysiela v nedeľné popoludnia o 13:00 po politickej diskusii O 5 minút 12. Lampáreň vysielala Markíza okolo 13:30 po politickej debate Na telo.

Občan za dverami v súčasnosti dosahuje v sledovanosti priemery Jednotky na podielovej úrovni okolo 11 % v univerzálnej cieľovej skupine.

Kedysi program dosahoval väčšiu popularitu, oslabilo ho však oživenie relácie Na telo na Markíze, ktorú televízia zaradila presne za koniec O 5 minút 12 na Jednotke. Automaticky tak získava divákov z verejnoprávnej televízie, pričom v posledných sezónach sa Na telo darí naberať na sile a posilňoval sledovanosť, aj na úkor Jednotky.

Patrik Herman nastúpi do relácie Občan za dverami v marci.

Televízia spolu s novým moderátorom sľubuje viacero menších zmien vo formáte, ktorý sa na svojej obrazovke vysiela už od roku 2011.

Postupne sa tak doťahuje aj na životnosť Lampárne, ktorá vo vysielaní vydržala viac ako pätnásť rokov.

Autori a reportéri relácie Občan za dverami vydali v roku 2022 knihu, v ktorej priniesli pätnásť „najzaujímavejších a najšokujúcejších prípadov“, s ktorými sa doposiaľ pri príprave programu stretli.

 

Čítať viac...
Nahor