Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

OTO 2016 s prekvapeniami, emóciami aj problémami! Pozrite si odhalené kompletné poradie nominovaných

Absolútneho OTA si opäť odniesla Adela, prenos sprevádzali komplikácie či rozpačité momenty moderátorov.

Anketa Osobnosť televíznej obrazovky ponúkla už svoj 17. ročník, v ktorom si divácke ocenenia delili televízie mimoriadne spravodlivo. Večerom po piaty raz za sebou sprevádzali Adela Banášanová a Matej Sajfa Cifra, ktorí sa stali už stabilnou súčasťou programu, no napriek tomu sa nevyhli viacerým rozpačitým momentom. Prenos celkovo poznamenali problémy, do záberov sa dostali aj momenty z príprav na scéne, ktorým sa mala kamera vyhnúť, vyskytli sa aj viaceré technické komplikácie.

Sledovanosť: Anketa OTO na svojom vrchole, ďalší rok rástla! Galavečer valcuje od nástupu Adely a Sajfu

Z pohľadu ocenení sa mohli tešiť všetky televízie. Markíza zbierala úspechy na poli programov, keď sa Programom roka stala šou Tvoja tvár znie povedome a nechala za sebou na druhom mieste reláciu V siedmom nebi. Darilo sa opäť aj Hornej Dolnej ako Seriálu roka, Joj v tejto kategórii vyskočili Naši, ktorí sa umiestnili druhí. Medzi osobnosťami sa Markíza tešila z výhry Patrika Hermana, s RTVS sa zas podelila o ocenenie pre Adelu Banášovú, ktorá sa stala opäť nielen moderátorkou roka medzi televíznymi programami ale aj Absolútnym OTOm.

RTVS tradične bodovala s Marcelom Merčiakom ako moderátorom aj komentátorom športu, ďalšiu cenu zas získalo Milujem Slovensko. Zaujímavosťou je, že Adela Banášová pri preberaní prvého ocenenia vyzvala televízie, aby ju „toľko nereprízovali“. Narážať mohla ako na piatkové reprízy Milujem Slovensko tak aj Chart Show. Telerozhlas si pripísal ocenenie aj v emotívnej kategórii Redaktor spravodajstva, kde sošku in memoriam získala zosnulá Leona Kočkovičová Fučíková. V hlasovaní za svoju bývalú kolegyňu sa angažovali redaktori ako verejnoprávnej televízie tak Joj, v ktorej päť rokov pôsobila ako redaktorka Krimi. Prekvapením medzi redaktormi bol úspech Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej, ktorá predbehla viaceré stálice tejto kategórie a umiestnila sa druhá aj pred Jožom Kubánim.

Do Joj putovala soška vďaka Adriane Kmotríkovej, ktorá zvíťazila ako Moderátorka spravodajstva druhý rok po sebe. Televízia v tejto kategórii dominuje už niekoľko rokov. O ďalšie prekvapenie večera sa medzi hercami postaral Michal Hudák, ktorý predbehol aj minuloročného víťaza Dana Heribana. Ten zaostal aj za Jánom Koleníkom. Hudák sa pri preberaní ocenenia zasmial, že vlani nenakrútil ani minútu seriálového či filmového záznamu, úspech sa mu mohol podariť najmä vďaka silnému Inkognitu. Hudák okrem iného počas reči vyzval televízie, aby sa menej pozerali na ratingy a viac na diváka. Joj si môže pripísať aj výhru medzi herečkami, kde triumfovala hlavná tvár Zoo, Táňa Pauhofová. Na prvé miesto ju však vyšvihla najmä úspešná Evitovka Všetko alebo nič.

Do Siene slávy bola uvedená herečka Božidara Turzonovová, ktorá sa v rámci televízie roky spája s Joj. Po dlhých rokoch v Paneláku sa aktuálne objavuje v pokračovaní Dovidenia, stará mama. Cena týždenníka Plus 7 dní putovala pre režiséra Petra Núňeza, ktorý v ostatnej dobe režíroval alebo režíruje projekty Zem spieva, V siedmom nebi či Tanec snov.

Kompletné poradie nominovaných v kategóriách
Moderátor/-ka TV programov
Adela Banášová
Marcel Forgáč
Andrej Bičan

Seriál roka
Horná dolná
Naši
Doktor Martin

Moderátor/-ka TV spravodajstva
Adriana Kmotríková
Ľubomír Bajaník
Mária Chreneková Pietrová

Zábavný program
Milujem Slovensko
Inkognito
Dobré vedieť

Moderátor/-ka športu
Marcel Merčiak
Peter Varinský
Lenka Čviriková Hriadelová

Komentátor/-ka športu
Marcel Merčiak
Slávo Jurko
Štefan Eisele

Osobnosť TV publicistiky
Patrik Herman
Pavol Fejér
Viktor Vincze

Hudobná skupina
IMT Smile
Fragile
Desmod

Herec roka
Michal Hudák
Ján Koleník
Daniel Heriban

Herečka roka
Táňa Pauhofová
Zuzana Mauréry
Zuzana Šebová

Speváčka roka
Kristína
Mária Čírová
Emma Drobná

Redaktor/-ka spravodajstva
Leona Kočkovičová Fučíková
Veronika Ostrihoňová Cifrová
Jozef Kubáni

Spevák roka
Adam Ďurica
Miro Žbirka
Samuel Tomeček

Program roka
Tvoja tvár znie povedome
V siedmom nebi
Projekt LOH v Riu 2016

Cena týždenníka Plus 7 dní
Peter Núňez

Sieň slávy
Božidara Turzonovová

 

Foto: Emil Vaško

Čítať viac...
Nahor