Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Oteckovia majú svoj magický deň, v stredu opäť rekordne vystrelili! Jednotka uspela s klasickým Jánošíkom

Vlci potvrdili pokles z utorka, Joj nasadila rovno ich dvojporciu.

V súboji stredajších programov viedla jasne Markíza. Chart Show si oproti predošlému týždňu polepšila o pol ratingu, keď si ju malo pozrieť okolo 7,5 % divákov s obdobným podielom ako pred týždňom 22,5 %. Vlci, naopak, na Joj stratili okolo ratingu, keď potvrdili pád z tohto utorka vlažným ratingom 5,5 % a podielom cez 15 %. Televízia v stredu netradične odvysielala rovno dve časti seriálu, vďaka čomu neprepadla v druhej časti večera. Vlci udržali väčšinu divákov s 5 ratingami, v podieli to však stačilo len na vyše 16 %.

V uspela stredu Jednotka, ktorá k výročiu 330. narodenia Jánošíka pripravila špeciálny program. V stredu odvysielala obe časti klasického spracovania Jánošíka od Paľa Bielika, ktoré vznikli v rokoch 1962 a 1963. Pravidelne sa v minulosti objavovali na Markíze či Joj, pre najbližšie obdobie ho získala RTVS. Na Jednotke ich sledovalo 4,5 a 4 % divákov s podielmi 12,5 a 16 % v komerčnej cieľovke. Celkovo si klasického Jánošíka pozrelo vyše 310 a takmer 265-tisíc divákov, Chart Show ich mala takmer 395-tisíc, Vlci zas pod 380, resp. 340-tisíc.

Z menších staníc bol večer najvyššie najprv Kutyil na Plus s podielom vyše 5 %, následne boli vpredu Matky a dcéry na Doma s podielmi 6,5 a vyše 7 %. Smrtonosná zbraň 3 na Dajto podliezla 6 %, seriálový Kuriér pokračoval na Plus podielmi 5 a pod 6 %. Kriminálky na Wau získali podiely pod 4 a 3 %.

Netradičný trend vykazujú v prvom mesiaci vysielania podvečerní Oteckovia. Tí sú zatiaľ suverénnym denným hitom, ktorý dokázal vrátiť Markízu o 18. hodine na niekdajšie vysoko nadpriemerné čísla, no práve v stredy je ich úspech najväčší. Už tretí týždeň po sebe Oteckovia práve v stredu prepisovali rekordy, keď mimoriadne narástli. Tentoraz si oproti utorku polepšili až o vyše jeden a pol ratingu a opäť vyskočili vysoko nad ratingovú desiatku, pravidelne sa držia pod ňou. Sledovať ich malo až 10,9 % divákov, čo je druhý najvyšší výkon od štartu a opäť zaznamenali najlepší podiel na trhu od štartu, keď ho vylepšili na hodnotu až 36,1 %. Rovnaké štatistiky prepísal seriál aj minulú stredu. Oteckovia dokonca tesne predčili aj nasledovné Televízne noviny, ktorým mimoriadny nábeh priniesol rovnako ako pred týždňom rating vysoký 10,8 % s podielom pod 32 %.

Joj podvečer nestačí, Moja mama varí lepšie ako tvoja prepadla s podielom cez 11 %, Noviny uhrali 22 %. V celkovom publiku ostáva rozdiel naďalej menší, Televízne noviny však viedli so 615-tisíc divákmi, Noviny už ostatný týždeň strácajú aj tam, aktuálne ich videlo 580-tisíc divákov. Najsledovanejším programom dňa sa v komerčnej cieľovke stali Oteckovia.

Čítať viac...
Nahor