Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Pikošky

Oprášenie archívu Markíze prináša úspech aj tvrdé prepadáky: V noci sledovanejšia ako cez deň!

Líder k oslave 25. narodenín vytiahol z archívu bývalé staršie aj novšie programy, s niektorými sa prepadla na úplné dno.

Celý júl a august venuje televízna jednotka Markíza oslave svojho 25. výročia, ktoré vyvrcholia prime-time eventom v deň narodenín 31. augusta.

Súčasťou osláv je hromadný návrat viacerých archívnych programov do štruktúry v čase uhorkovej sezóny, ktoré televízia nasadila do nočných hodín po polnoci, resp. do ranných slotov či do víkendového off-time.

Už prvý týždeň archívnych osláv Markízy pritom priniesol aj kuriózne momenty. 

Postaral sa o ne najmä víkend, kedy reprízové programy v hlbokej noci predbehli aj jej denný program, s ktorým sa prepadla na dno.

Zatiaľ najúspešnejšími programami, aj keď pri malých ratingových rozdieloch, sa stali nočné víkendové reprízy Uragánu a Vilomenín, ktoré po 1. hodine, resp. 2. hodine v noci dosiahli podiely na úrovni okolo 23 a až 27 %.

Tým sa aj ratingovo podarilo predbehnúť denné vysielanie Markízy s reprízami Partičky alebo Svadby na prvý pohľad, ktoré cez víkend tvrdo prepadli na podielovej úrovni len okolo 6 – 8 %.

Nedarilo sa ani Rexovi alebo Extrémnym premenám s podielmi okolo 10 %. Cez víkendový off-time však k týmto podielom všeobecne vedia padať programy hlavných staníc aj v iných týždňoch.

Čítať viac...
Nahor