Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Odštartovala Markíza Krimi: Reklamu obmedzí celé leto, čísla sledovanosti neukáže!

Markíza novú stanicu zaradí do peoplemetrového merania, spočiatku jej výkonnosť verejnosti neodhalí.

V pondelok 6. júna 2022 ráno o 8:30 odštartovala vysielanie v poradí štvrtá televízna stanica najsledovanejšej televíznej skupiny Markíza.

Tá po dlhých rokoch rozšírila počet svojich kanálov vďaka veľkému dopytu po reklame, ktorá však na novej stanici bude spočiatku, paradoxne, oklieštená na minimum.

Minimum reklám celé leto

Ako portál Mediaboom.sk už v polovici mája informoval, nová stanica Markíza Krimi štartuje svoje vysielanie s výrazne obmedzeným množstvom reklamy.

Televízia svojím partnerom už potvrdila, že vo vysielaní novej stanice pôjdu zo začiatku len krátke reklamné prestávky s maximálnou dĺžkou 2 minút. Informovalo Živé.sk. Bežná dĺžka reklamného brejku je 6 minút.

Krátke brejky bude Markíza Krimi vysielať rovno niekoľko týždňov.

V divácky atraktívnom modeli minimálneho množstva reklamy pôjde nová stanica rovno celé leto a využije tak prázdniny na získanie si televíznych divákov pred kľúčovou jeseňou.

Sústredí sa na jeseň

Markíza sa s nástupom novej stanice sústredí na to, aby splnila svoju úlohu od jesene.

V čase letných mesiacov bývajú klientske kampane, aj z dôvodu nižšej televíznej sledovanosti, utlmené, tlak narastá s nástupom jesenných štruktúr a koncom letných prázdnin, zároveň s ochladzujúcim sa počasím a postupne blížiacimi sa vianočnými sviatkami, kedy klienti dosahujú kľúčové predaje roka.

Markíza sa tak pri novej krimi stanici pripravuje na to, aby si v priebehu leta vytvorila čo najväčší divácky návyk, a to aj vďaka obmedzeniu reklám, ktoré počas prázdnin nepotrebuje umiestňovať v plnom rozsahu na nový kanál.

Televízia už potvrdila, že obmedzené množstvo reklamy bude na krimi stanici do septembra.

Následne sa dá očakávať, že Markíza Krimi od začiatku jesene rozbehne reklamné vysielanie tak, ako ostatné stanice, keď práve to je dôvodom, prečo nová stanica Markízy vznikla.

Televízia od operátorov nechce za novú stanicu pýtať ďalší poplatok a ponúka ju v rámci doterajšieho balíka Markízy, Doma a Dajto. Hlavnou úlohou nového kanála je vytvoriť nový reklamný priestor, kam bude vedieť Markíza umiestniť kampane svojich klientov, nakoľko dopyt po reklame v ostatných mesiacoch rastie.

„Cítime, že práve teraz je ten správny čas na spustenie novej televíznej stanice. Slovenský televízny trh aktuálne zažíva absolútny rozmach, Markíza KRIMI nám tak pomôže uspokojiť enormný divácky dopyt a obchodným partnerom poskytne ďalší atraktívny priestor na komunikáciu ich kampaní,“ uviedol Juraj Máťuš, riaditeľ Centra reklamy skupiny Markíza.

Čísla sledovanosti spočiatku neukáže

Markíza Krimi je šírená na „free tv“ licencii rovnako ako ostatné hlavné televízne stanice na slovenskom trhu. Zaradená bude aj do peoplemetrového merania.

Televízia však informovala, že jej sledovanosť spočiatku verejnosti neukáže.

Aj v tomto prípade sa dá očakávať, že Markíza nebude sledovanosť zverejňovať celé leto, až dokým pôjde stanica v utlmenom reklamnom režime.

Čísel sledovanosti by sa tak verejnosť mohla dočkať v momente, keď začne Markíza naplno aj na novú krimi stanicu predávať reklamu. K tomu má dôjsť, ako bolo spomínané, od septembra.

Markíza by mala mať za cieľ, aby nový kanál tvoril podobne dôležitú súčasť koláča televíznej sledovanosti ako aktuálne existujúce stanice Doma, Dajto, Plus či Wau. Tie sa spravidla hýbu na minimálnej úrovni 2 %.

Zoznam operátorov

Markíza Krimi odštartovala svoje vysielanie u väčšiny veľkých operátorov, s výnimkou UPC. S touto spoločnosťou televízia naďalej rokuje.

Napriek „free tv“ licencii bude stanica chýbať aj na bezplatnej anténe DVB-T, z ktorej Markíza odišla na konci roka 2016 a ušetrené peniaze presmerovala do programu. Stanica navyše spočiatku nebude súčasťou ani platenej Plustelky.

Zaradenie stanice Markíza Krimi do svojich programových ponúk potvrdili televízni poskytovatelia ako Slovak Telekom (Magio TVMagio SatMagio Go), M7 Group (Skylink, freeSAT), Orange Slovensko (Orange TV), či DIGI Slovakia (DIGI TV).

Nový krimi kanál budú ponúkať tiež ANTIK TelecomO2 SlovakiaSatro, Slovanet, DSi DataSledovanieTVLepšia.TVKuki TV a okolo 50 ďalších stredných a menších operátorov.

Čítať viac...
Nahor